نسخه آزمایشی
از ابتدای سال تاکنون؛
۱۳۹۹-۱۲-۰۳
60 اثر پژوهشی توسط بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد
از ابتدای سال جاری تاکنون 60 اثر پژوهشی توسط بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

به گزارش آستان نیوز، از ابتدای سال 1399 تاکنون 60 اثر پژوهشی در 28 هزار صفحه و شمارگان476 هزار و770 نسخه توسط بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
35 جلد از این آثار در 14هزار و 94 صفحه تالیف، 20 جلد در 11 هزار و 422 صفحه تصحیح و سایر آثار در حوزه ترجمه بوده است. بر پایه همین گزارش21 جلد از آثار یاد شده در موضوع تاریخ و سیره معصومین(ع) و سرگذشتنامه‌ها تالیف شده است.
کتاب «جایگاه و نقش تمدّنی سادات در خراسان» نوشته اسماعیل رضایی، از جمله این آثار است. در این کتاب ابتدا روند استقرار سادات در خراسان، به عنوان یکی از حوزه‌های تمدنی جهان اسلام تبیین شده و با معرفی خاندان‌های معتبر، روند شکل‌گیری و گسترش سازمان نقابت، مزارها و دیگر نمودهای اجتماعی، حضور سادات در این ناحیه بررسی شده است و در ادامه تبیین و تحلیل نقش‌آفرینی سادات در هر یک از عرصه‌ها و مؤلفه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بخش مهم و اصلی این کتاب را در برمی‌گیرد.
همچنین7 اثر از آثار منتشر شده به موضوع کلام و عقاید،6 اثر به موضوع قرآن و سایر آثار به موضوعات حدیث، فقه و اصول، اسلام و اقتصاد، اسلام و روان‌شناسی، اسلام و هنر و دیگر موضوعات علوم و معارف اسلامی اختصاص دارد.
کتاب «نصوص فی علوم قرآن»نوشته سیدعلی موسوی دارابی از آثار شاخص در موضوع قرآن است که جلد 12 آن به تازگی چاپ و منتشر شده است. این اثر برجسته و سودمند حاوی یک سلسله مباحث علوم قرآنی از متون قدیم و جدید(از قرن دوم تا قرن حاضر) می‌باشد. این متون از لابه‌لای ده‌ها کتاب علوم قرآنی، تفسیری، روایی، تاریخی، فقهی، اصولی، کلامی و فلسفی استخراج و به صورت یک دائرة المعارف عظیم علوم قرآنی در دسترس قرآن‌پژوهان قرار گرفته است.
شایان ذکر است، بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از ابتدای تاسیس تا کنون 2هزار 153عنوان کتاب در 4هزار و 235جلد و شمارگان 14 میلیون و 493 هزار و 732 نسخه در موضوعات مختلف علوم و معارف اسلامی چاپ و منتشر کرده که بیش از 120 عنوان از این آثار در محافل علمی، دانشگاهی و حوزوی، حائز رتبه و مفتخر به دریافت لوح تقدیر و جایزه شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…