نسخه آزمایشی
در گفت و گو با حجت الاسلام مظفر سالاری مطرح شد:
۱۳۹۹-۱۲-۰۴
«مرا با خودت ببر»؛ روایتی داستانی از زندگی و زمانه امام جواد(ع)
حجت الاسلام مظفر سالاری، نویسنده، محقق و مدرس متولد ۱۳۴۱ در یزد است. از آثار او در کارنامه نویسندگی‌ اش می‌ توان به «قصه ‌های من و ننه آغا »، «درون مایه‌ها و دست‌مایه‌های نمایشی در قرآن»، « قایق راندن به اقیانوس» اشاره کرد.

«رویای نیمه شب» از آثار پرطرفدار این نویسنده است که به چاپ نود و دوم رسیده است. رمان جذاب، تاثیرگذار و پرفروش« دعبل و زلفا» اثر تحسین‌برانگیز دیگری از حجت‌الاسلام والمسلمین مظفر سالاری است.
این نویسنده رمانی را با موضوع زندگی امام جواد(ع) در دست نوشتن دارد که برای آشنایی بیشتر با این اثر با مظفر سالاری همراه شدیم که در ادامه می خوانید.
او در ابتدا می گوید: کتاب«مرا با خودت ببر» برای جوانان نوشته شده است و برای خلق این اثر، ۶ ماه تمام به تحقیق منابع تاریخی و یادداشت برداری‌های دقیق پرداختم و پس از آن حدود یک سال برای پرورش داستان و پر کردن حلقه‌های مفقود در این داستان تاریخی، از تخیل و رویاپردازی خود استفاده کردم تا بدون هیچ تحریفی، به مقتضای داستان پردازی در یک رمان عاشقانه، زندگی امام جواد(ع) را شرح دهم.
نویسنده رمان دعبل و زلفا ادامه می دهد: درباره زندگی امام جواد الائمه(ع) آثار داستانی نوشته شده اما تا به حال رمان جوان پسند در این حوزه نگارش نشده است و  من در اثر «مرا با خودت ببر» مسائل سیاسی و اجتماعی فضای زندگی حضرت جواد الائمه (ع) را سعی کردم برای مخاطب جوان بیان کنم.
سالاری با اشاره به اینکه یک رمان در عین جذابیت و عاشقانه بودن، می‌تواند تاریخی و دینی باشد، اظهار می کند:«عشق محمل خوبی برای خلق آثاری داستانی است و در قالب داستان های عاشقانه، مخاطبین ترغیب  به خواندن و مطالعه مسائل تاریخی می شوند. در این اثر نیز همانند «رویای نیمه شب» و « دعبل و زلفا» از چاشنی عشق بهره گرفته ام. در کنار روایت داستان جذاب عاشقانه ابراهیم و دختری که در دمشق زندگی می کند، به مسائل زندگی امام جواد(ع)، امامت رسیدن حضرت در 7 سالگی، دوران امامت حضرت امام جواد(ع)  در زمان حکومت مأمون و معتصم و نحوه شهادت حضرت توسط ام الفضل همسر ایشان پرداخته می شود.
او یادور می شود: «نگارش این اثر به پایان رسیده و در مرحله ارزیابی اثر در به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) قرار دارد.»
سالاری در ادامه در خصوص آثاری که در دست نوشتن دارد، می گوید: «هم اکنون در حال نگارش جلد هشتم دانشنامه قرآنی برای  نوجوانان هستم. هفت جلد از این دایره‌المعارف ۱۴ جلدی را نوشته‌ام که سه جلد آن منتشر شده است. در این دانشنامه سعی کردم به ترتیب حروف الفبا، مدخل‌های قرآنی و هر موضوعی که وجود داشته و مناسب برای نوجوانان بوده را انتخاب، تلطیف و تسهیل کنم تا این مجموعه با ۱۴۰۰ مدخل منتشر شود.»

 

«دعبل و زلفا» قصه شاعری دلداده

او با اشاره به اینکه کتاب «دعبل و زلفا» یکی از رمان های پرطرفدار رضوی است، ادامه می دهد: «دعبل خزاعی از پرجرئت‌ترین شاعران شیعه در زمان امام موسی بن جعفر(ع) و امام رضا(ع) بود، این رمان، قصه عشق دعبل به همسرش زلفا را روایت می‌کند. در این اثر عاشقانه، خواننده علاوه بر غرق شدن در داستان جذاب زندگی دعبل خزاعی و عشق شورانگیزش به زلفا، با زمانه امام موسی الکاظم(ع) و امام رضا(ع) آشنا می شود. این اثر توسط به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در چهل نوبت با تیراژ 40 هزار نسخه منتشر شده و روانه بازار کتاب شده است.»

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…