نسخه آزمایشی
دبیر جشنواره عکس «مزارات» در گفت و گو با آستان نیوز خبر داد:
۱۳۹۹-۱۲-۰۴
استقبال چشمگیر عکاسان ایرانی و خارجی از جشنواره عکس «مزارات»
دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» با اشاره به استقبال چشمگیر عکاسان ایرانی و خارجی از این جشنواره گفت: آثار متنوع و درخشانی تاکنون از تمامی قاره‌های جهان بویژه کشورهای قاره آسیا به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

امین ابراهیمی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز با اشاره به اینکه ثبت‌نام و دریافت آثار جشنواره عکس «مزارات» از هفتم بهمن سال جاری آغاز شده است، بیان کرد: دبیرخانه این جشنواره با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی همچون ‌سایت‌های عکاسی کشور تلاش کرده تا جامعه عکاسان ایران با فراخوان این جشنواره بیش از پیش آشنا شوند.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر عکاسان ایرانی از برگزاری این جشنواره ادامه داد: تا کنون از تمامی قاره‌های جهان بویژه کشورهای شبه قاره آسیا همچون بنگلادش، هند و پاکستان، آثار متنوع و درخشانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
ابراهیمی با اشاره بر اینکه جشنواره عکس مزارات در دو بخش با موضوع «نیایش» و «معماری مزارات اسلامی» در حال برگزاری است، تصریح کرد: دبیرخانه جشنواره امکان پذیرش تصاویر از مساجد را در بخش معماری مزارات اسلامی ندارد، اما شرکت‌کنندگان می‌توانند عکس‌های خود را که روایتگر جلوه‌های مختلف نیایش، مناجات، دعا و نماز در مساجد است، را برای بخش نیایش ارسال کنند.
وی با بیان اینکه علاقه‌مندان تنها تا دهم اسفند ماه برای ارسال آثار خود به جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» از طریق وب‌سایت آن به نشانی photo.mazaar.net فرصت دارند، افزود: داوری آثار جشنواره نیز توسط رها بیلر از قونیه ترکیه، محمد ستاری، سیدعباس میرهاشمی، ابراهیم بهرامی و احمد خطیری، در نیمه اسفندماه سال جاری انجام می‌شود.
یادآور می‌شود، این جشنواره به همت موسسه آفرینش های آستان قدس رضوی با توجه به اهمیت نقش مزارات شخصیت‌های اسلامی در توسعه ارتباطات میان فرهنگی جهان اسلام، توسعه فرهنگی جهان اسلام و حفظ میراث فرهنگی و معنوی کشورها و اماکن زیارتی اسلامی، در حال برگزاری است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…