نسخه آزمایشی
مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد:
۱۳۹۹-۱۲-۰۴
انتشار 60 اثر پژوهشی با محوریت سید مرتضی علم الهدی
مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار 60 اثر پژوهشی با محوریت سید مرتضی علم الهدی خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان حسینی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: در همین راستا فردا سه شنبه 5 اسفندماه نشست خبری آیین رونمایی از آثار کنگره بین المللی سید مرتضی علم الهدی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: علی بن حسین بن موسی معروف به سید مرتضی علم‌الهدی محدث، فقیه، اصولی، متکلم، مفسر و ادیب در قرن 5 و 6 زندگی می‌کرد، وی حلقه وصل بین دوران شیخ مفید و شیخ طوسی است و از دانشمندان پر نفوذ شیعه بشمار می‌رود که به عقلانیت دینی و تفاهم و تقریب بین مذاهب اسلامی باورمند بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مقام معظم رهبری در مورد سید مرتضی دو توصیه داشتند، نخست اینکه احیاء آثار ایشان کار ارزشمندی است و دوم اینکه تحلیل اندیشه و شخصیت سید مرتضی در موضوعات تاریخی و ریشه شناسی کار بایسته‌ای است.
وی افزود: در همین راستا، موسسه علمی و فرهنگی دارالحدیث به اشراف آیت‌الله ری شهری قدم نخست را به عنوان یک کار مفصل پژوهشی به عهده گرفت و امروز ما 40 کتاب از سید و 20 کتاب درباره سید مرتضی که تحقیقات ارزشمندی است را در اختیار داریم.
حجت الاسلام مرویان حسینی اضافه کرد: با درخواست مجموعه دارالحدیث، تولیت معزر آستان قدس رضوی موافقت کردند مرحله چاپ این آثار توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی صورت گیرد، از همین روتمام آثار بازخوانی و اشکالات و ایرادات فنی و اعراب‌ها اصلاح شد و پس از آن توسط چاپخانه آستان قدس رضوی به چاپ رسید.
وی خاطر نشان کرد: نسبت به توصیه دوم مقام معطم رهبری، دفتر نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم، بیش از 40 نشست علمی را با برجستگان حوزه و دانشگاه درباره افکار، اندیشه، شخصیت و دوران زندگی و همچنین مسائل فکری و اندیشه سید و آثار ایشان توسط اندیشمندان برگزار کرد.
مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: چاپ60 اثر و برگزاری 40 نشست، ثمره همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی و موسسه علمی و  فرهنگی دارالحدیث است که تقدیم به نخبگان، محققان و اندیشندان می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…