نسخه آزمایشی
با ثبت مسابقات جام امام رضا(ع) در تقویم فدراسیون جهانی دوومیدانی؛
۱۴۰۰-۰۱-۰۸
مسابقات بین‌المللی دوومیدانی در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار می شود
مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا(ع) گرامیداشت پیشکسوت ارزنده دوومیدانی کشورمان استاد باغبانباشی، 22 و 23 فروردین در پیست دوومیدانی ورزشگاه امام رضا(ع) برگزارمی‌شود.

علیرضا تاج فیروز، مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان ‌نیوز، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مسابقات بین‌المللی دوومیدانی در پایتخت معنوی کشور و ورزشگاه امام رضا(ع) اظهار کرد: به‌زودی شهر مشهد به واسطه ورزشگاه مدرن امام رضا(ع) میزبان برگزاری یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی خواهد بود و این باعث امیدواری است که برگزاری این‌ دست تورنمت‌ها زمینه رشد و پیشرفت این رشته ورزشی در شهر مشهد را فراهم کند.

وی ادامه داد: برگزاری نخستین تورنمنت جهانی در ورزشگاه امام رضا(ع) اولین ثمره امضاء تفاهم‌نامه‌ ها با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون دوومیدانی کشور است.

تاج فیروز با اعلام اینکه مسابقات جام امام رضا(ع) در تقویم فدراسیون جهانی دوومیدانی به ثبت رسیده است، در توضیح نحوه برگزاری این رقابت‌ها ابراز کرد: مسابقات کشوری قهرمانی دوومیدانی بانوان از تاریخ 19 تا 21 فرودین با حضور 150 ورزشکار از سراسر کشور آغاز می‌شود که در ماده‌های مختلف دوومیدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: مسابقات دوومیدانی آقایان نیز در تاریخ 22 و 23 فروردینماه با حضور120 ورزشکار از 15 کشور آسیایی و اروپایی برگزار خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود این مسابقات آخرین مرحله راه‌یابی به بازی‌های المپیک 2021  توکیو ژاپن باشد.

وی همچنین یادآور شد: پیست دوومیدانی ورزشگاه امام رضا(ع) دارای 8 خط دوومیدانی با سیستم روشنایی برابر با استانداردهای جهانی و امکان برگزاری همه ماده‌های دوومیدانی و پرتاب‌های این رشته است و به‌واسطه برخورداری از این امکانات به عنوان اولین پیست دوومیدانی ایران، گواهی رتبه A را از کنفدراسیون دوومیدانی آسیا کسب کرده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…