نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۱-۰۹
استقبال کم‌نظیر گردشگران نوروزی از خانه تاریخی و موزه ملک
جاذبه‌های گردشگری خانه تاریخی ملک(مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) در نخستین روزهای تعطیلات نوروز سال 1400 مورد استقبال کم‌نظیر تهرانگردان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قرار گرفت.

به گزارش آستان نیوز، به طور متوسط روزانه 100 تا 250 نفر از سوم تا هشتم فرودین سال جاری با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از خانه تاریخی ملک در بازار بین الحرمین پایتخت بازدید کردند که این تعداد در نخستین روزهای هفته جاری(هفتم و هشتم فروردین ماه) افزایش پررنگی داشت و در مجموع به بیش از هزار و 600 نفر در هشت روز اخیر رسید.

با توجه به استقبال پرشور گردشگران، ساعت بازدید این خانه قدیمی دوره قاجار و مزین به معماری سنتی ایرانی با 2 ساعت افزایش از ساعت 15 به 17 رسید. از این رو دوست‌داران فرهنگ و هنر اسلامی -ایرانی می‌توانند تا پایان روز یازدهم فروردین سال جاری، هر روز از ساعت 9 تا 17 به صورت رایگان به تماشای بخش‌های مختلف این خانه به نشاني تهران، خیابان ۱۵ خرداد(بازار بزرگ تهران)، پله نوروزخان، بازار بین‌الحرمین بنشینند.

کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت نیز با برخورداری از تالارهای گوناگون موزه‌ای در هشت روز میزبانی خود پذیرای حدود 2 هزار گردشگر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچون تب‌سنجی و استفاده از ماسک بود.

موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور همچنان تا یازدهم فروردین ماه(به جز امروز دوشنبه نهم فروردین) از ساعت ۹ تا ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد(میدان مشق) است.

همچنین اهل هنر و تاریخ یکشنبه هشتم فرودین 1400 از ساعت 10 صبح به تماشای زنده گوشه‌هایی از کتابخانه و موزه ملی ملک در بستر مجازی از طریق صفحه اینستاگرام ایکوم(کمیته ملی موزه‌ها) ایران به نشانی @icomiran.official نشستند و با آثار متنوع این موقوفه آشنا شدند.

در حال حاضر علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های متنوع مجازی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک را از طریق صفحه رسمی آن در اینستاگرام به نشانی malek_museum_library دنبال کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…