نسخه آزمایشی
بیش از 12هزار و 700 نسخه کتاب به جامعه المصطفی گرگان اهدا شد؛
۱۴۰۰-۰۱-۱۵
گرگان، اولین مسیر کتب اهدایی آستان قدس در سال جدید
در نخستین مرحله از اهدای کتاب از سوی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به مؤسسات سراسر کشور در سال 1400، بیش از 12 هزار و 700 نسخه کتاب به جامعه المصطفی گرگان استان گلستان از طریق اهدا و امانت بلندمدت واگذار شد.

به گزارش آستان نیوز، رئیس اداره کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس در مشهد با اعلام این خبر اظهارکرد: در این دوره از اهدای کتاب، حدود 8 هزار و 800 نسخه به صورت امانت بلندمدت و نزدیک به 4 هزار نسخه کتاب به صورت اهدا در موضوعات علوم دینی، روانشناسی، حقوق و مدیریت به مرکز جامعه‌المصطفی گرگان واگذار شد.
رضا رشیدپور درباره کتاب‌هایی که به صورت امانت بلندمدت به نهادها واگذار می‌شود، توضیح داد: این کتاب‌ها در مرحله اول به مدت دو سال در اختیار موسسه متقاضی قرار می‌گیرد و پس از آن هربار برای مدت یک سال این امانت به صورت متناوب قابل تمدید است.
وی این حرکت را در راستای توسعه زیرساخت‌ها برای ترویج فرهنگ مطالعه دانست و ادامه داد: در سال 1399 نیز حدود 72 هزار نسخه کتاب به 36 سازمان و نهاد فرهنگی از طریق اهدا یا امانت بلندمدت واگذار شده است.
به گفته رئیس ادارۀ کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس در مشهد، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان های خراسان شمالی و خوزستان، دانشگاه یاسوج، موسسه فرهنگی حدیث نینوا در شهرستان ساوه، اداره کل زندان‌های مشهد، ولایت خور افغانستان، مدرسه علمیه مکتب الوحی در مشهد و کتابخانه ایستگاه رادار غدیر شهر زابل از جمله این مراکز هستند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…