نسخه آزمایشی
در بازدید رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس مطرح شد:
۱۴۰۰-۰۱-۱۶
هدف گذاری برای بهره برداری از آزادراه مشهد-چناران در سال 1401
رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی از روند احداث آزادراه مشهد-چناران بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش آستان نیوز، این آزادراه، شاهرگ حیاتی ورود زائران و مسافران شهرهای شمالی کشور به مشهد مقدس خواهد بود که آستان قدس رضوی در راستای رفاه حال زائران و مجاوران آقا علی بن موسی الرضا(ع)، مسئولیت طراحی و اجرای آن را عهده دار شده است.
در حاشیه بازدید رئیس بنیاد بهره وری موقوفات از این پروژه، مدیرعامل شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه مشهد-چناران- قوچان در گفتگو با آستان نیوز اظهار کرد: آزادراه مشهد-چناران به طول حدود 50 کیلومتر دارای 3 باند رفت، 3 باند برگشت و یک باند توقف به همراه جزیره میانی است که بهره برداری از آن نقش موثری در کاهش بار ترافیکی مسیر ورودی غربی مشهد خواهد داشت. محمدرضا رئیسی همچنین با اشاره به میزان پیشرفت این پروژه گفت: احداث آزادراه مشهد - چناران در حال حاضر پیشرفت ۱۹ درصدی داشته است و پیش بینی می شود این پروژه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

اثرگذار در حوزه حمل و نقل و صنعت
وی احداث این آزادراه را اقدامی مهم در توسعه زیربنای حمل و نقل در استان دانست و گفت: با بهره برداری از این آزادراه، علاوه بر این که معضل ورودی شهر مشهد از سمت غرب حل خواهد شد، شاهد تسهیل سفر برای زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع)، کاهش 40 درصدی تصادفات و بهبود کیفیت تردد خواهیم بود. همچنین با بهره برداری از این آزادراه، فعالیت های واحدهای صنعتی و تولیدی در منطقه از طریق ایجاد تسهیلات جدید حمل و نقل رونق خواهد گرفت.

توسعه منطقه و افزایش دسترسی های عمومی
وی گفت: بهره برداری از آزادراه مشهد چناران علاوه بر توسعه منطقه از جهات مختلف، باعث افزایش سطح دسترسی مردم منطقه به خدماتی از قبیل بهداشت و آموزش می شود که این موضوع به همراه ایجاد اشتغال چه در طی ساخت پروژه و چه پس از بهره برداری از آن، اهمیت به سزایی در مهاجرت معکوس به شهرها و روستاهای مجاور مشهد خواهد داشت.

بستری برای تحقق شعار سال
رئیسی احداث آزادراه مشهد-چناران را فرصتی برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی ها» برشمرد و گفت: احداث آزادراه مشهد-چناران که از آن به عنوان بزرگترين پروژه عمراني در منطقه شرق و شمال شرق كشور یاد می شود، یکی از پروژه هایی است که به دلیل استفاده از توان داخلی و همچنین اشتغالزایی، تکمیل و بهره برداری از آن می تواند بستر تحقق شعار سال 1400 را فراهم کند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…