نسخه آزمایشی
خطیب حرم مطهر رضوی:
۱۴۰۰-۰۱-۱۷
مناجات شعبانیه ادب بندگی را به انسان می آموزد
خطیب حرم مطهر رضوی گفت: مناجات شعبانیه دریایی از معارف ناب توحیدی را در خود جای داده و در واقع ادب بندگی و عبودیت را به انسان می آموزد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضایی تهرانی در ویژه برنامه تبلیغی مذهبی که شب گذشته ۱۶ فروردین ماه در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: مناجات شعبانیه که از امیرالمومنین(ع) نقل شده سرشار از معارف نابی است که توجه به آن موجب رشد و بالندگی روحی انسان می شود.
وی تصریح کرد: یکی از خواسته های ما در این مناجات عارفانه از خداوند این است که قلب ما را به وسیله طاعت و بندگی آباد کند. این فراز از مناجات به ما می آموزد که طاعت و بندگی خداوند موجب آبادانی دل و نشاط انسان می شود.
رضایی تهرانی افزود: ایمان به پروردگار اگر با عمل صالح و عبودیت باشد موجب رشد و تعالی انسان می شود. ممکن است فردی از نظر عقلی رشد کرده باشد ولی اگر اهل عمل صالح نباشد در زمره عبادالرحمان قرار نمی گیرد.
این کارشناس مذهبی بیان کرد: آنچه سلامت روح و قلب انسان را تضمین می کند، رعایت تقوای الهی است و تا زمانی که علم و دانش انسان با تقوا همراه نشود این دانش سودی به حال او ندارد.
وی اضافه کرد: خواسته دیگری که در مناجات شعبانیه از خداوند متعال طلب می کنیم این است که به ما کمک کند که به واسطه ارتکاب گناه و نافرمانی گرفتار خواری و ذلت نشویم.
مدرس حوزه علمیه عنوان کرد: ارتکاب گناه انسان را به ذلت می کشاند. اگر این گناه فردی و یا اجتماعی باشد، فرد و جامعه را دچار ذلت و خواری می کند بنابراین باید سعی کنیم که از گناه دوری کنیم تا به سعادت دنیا و آخرت برسیم.
گفتنی است؛ قرائت زیارت امین الله و ذکر توسل به اهل بیت(ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…