نسخه آزمایشی
توسط یک فرهنگ‌دوست کرمانی صورت گرفت؛
۱۴۰۰-۰۱-۱۷
اهدای سفالینه‌ای از هزاره سوم پیش از میلاد به موزه آستان قدس
با اهدای سفالینه‌ای مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد توسط یک فرهنگ‌دوست کرمانی به موزه رضوی، عمر قدیمی‌ترین شیء تاریخی موجود در این موزه به 5 هزار سال افزایش یافت.

به گزارش آستان نیوز، فاطمه بیگم روح‌الامینی، از هموطنان کرمانی یک خمره سفالی نخودی رنگ را با حدود 5 هزار سال قدمت به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.
به گفته معاون موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، اقدامات مربوط به شناسنامه‌نویسی، تصویرسازی و مستندسازی این اثر تاریخی که مربوط به عصر برنز و هزاره سوم پیش از میلاد است انجام و به زودی در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت.
مهدی قیصری‌نیک با بیان اینکه این اثر، قدیمی‌ترین شیء تاریخی موجود در موزه رضوی است، تصریح کرد: با اهدای این سفالینه 5 هزار ساله، عمر قدیمی‌ترین شیء تاریخی این موزه 1000 سال افزایش یافت.
فاطمه بیگم روح‌الامینی یکی از نویسندگان و دبیران پرتلاش آموزش و پرورش در کرمان است. تأسیس موزه آموزش و پرورش کرمان (آگیرا) یکی از خدمات این بانو به شمار می‌رود که با گرد آمدن انبوهی از دست‌نوشته‌ها، زندگی‌نامه‌ها، عکس‌ها، کتاب‌ها و اسناد و مدارک تاریخ آموزش و پرورش استان کرمان در آن، این موزه به یکی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری کرمان تبدیل شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…