نسخه آزمایشی
بهارانه کتابخانه آستان قدس رضوی برای اهالی مطالعه؛
۱۴۰۰-۰۱-۱۸
توليد و انتشار بيش از 60 محصول فرهنگي برای علاقه مندان کتاب و کتابخوانی
اهمیت فضای مجازی این روزها دیگر بر کسی پوشیده نیست و وجوه مختلف این فضا بر شئون متفاوت زندگی انسان ها سایه انداخته است. کتابداران کتابخانه های آستان قدس رضوی نیز با توجه به اهمیت این موضوع، در تعطیلات نوروز 1400، فضای مجازی را برای ارتباط با اعضاء خود و علاقه مندان به مطالعه در گروه های سنی مختلف، مورد استفاده گسترده قرار دادند.

بهره گیری از این فضا شرایطی را ایجاد کرد تا در کنار پرداختن به مناسبت های ملی و مذهبی، آنچه از منابع می تواند در راستای افزایش آگاهی با این مناسب کمک کند مورد معرفی قرار گیرد.
مسئول امور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به بخشی از این اقدامات در ایام نوروز اشاره دارد که به گفته او با توجه به آمار با استقبال خوبی از سوی مخاطبان خود در فضای مجازی مواجه بوده است.
شاهمرادی زاده برگزاری نمايشگاه هاي مجازي مناسبتي و موضوعي، كليپ هاي معرفي كتاب و نرم افزارها، نماهنگ هاي ويژه اعياد شعبانيه و نوروز باستاني و اينفوگرافي هاي موضوعي و مناسبتي را از جمله محتوای تولید شده توسط کتابداران کتابخانه های وابسته به آستان قدس رضوی عنوان کرد که طی ایام نوروز 1400در قالب بیش از 60 محصول فرهنگی در پيام رسان هاي بله، واتس آپ و اينستاگرام در دسترس بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
او ادامه داد: ایجاد زمینه آشنایی جوانان و نوجوانان با پایه و اساس مناسبت های ملی و مذهبی یکی از رسالت های فعالیت فضای مجازی است که می تواند مخاطب این فضا را علاوه بر آشنایی با منابع مطالعاتی، به صورت مصور نیز با این آداب و ارزش ها آشنا کند. بر این اساس، کانال های پاتوق فرهنگی سازمان کتابخانه های رضوی، آشنایی با مناسبت های ملی و مذهبی که با تعطیلات نوروزی همراه شده بودند را در اولویت کار خود قرار داد.
مسئول امور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی افزود: آداب و رسوم نوروزي، ملي شدن صنعت نفت، ولادت حضرت رقيه(س)، ولادت حضرت ولي عصر(عج)، ولادت حضرت علي اكبر(ع) و روز بزرگداشت جوان، روز جمهوري اسلامي ايران و روز طبيعت، از جمله مناسبت هایی بود که در این فضا به آن پرداخته شد. در کنار این موضوعات، فعالان فرهنگی تامین محتوای کانال های مزبور، معرفي كتاب هاي ويژه كودكان، معرفي كتاب ها و منابع انگيزشي و روانشناسي و ... را نیز در دستور کار خود قرار دادند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…