نسخه آزمایشی
طی سال 99 صورت گرفت
۱۴۰۰-۰۱-۲۸
بهره‌مندی 286 هزار بیمار از خدمات مؤسسه درمانی آستان قدس+فیلم
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از ارائه خدمات متنوع پزشکی این مؤسسه به بیش از 286 هزار زائر و مجاور در طول سال 1399 خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز خدمات ارائه شده در این موسسه را تشریح و اظهار کرد: این خدمات توسط بخش‌های مختلف دارالشفاء امام رضا(ع) و همچنین پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی مستقر در حرم مطهر رضوی ارائه می‌شود.

 

خدمت اورژانسی به 54 هزار بیمار در حرم مطهر
وی افزود: حدود 54 هزار بیمار اورژانسی در یک سال گذشته از خدمات رایگان و شبانه‌روزی پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی در حرم مطهر استفاده کردند.
وی افزود: دو بخش شبانه‌روزی «پزشکان عمومی» و «تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی» در طبقه همکف دارالشفای امام رضا(ع) نیز در طول سال 99 به ترتیب به بیش از 61 هزار و 600 بیمار و بر 47 هزار بیمار خدمت‌رسانی کرده است. 

 

حضور متخصصان رشته های مختلف پزشکی
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی گفت: همچنین بیش از بر 26 هزار و 400 بیمار از خدمات متنوع بخش «پزشکان متخصص» دارالشفاء در طول سال گذشته بهره‌مند شدند که بیشترین تعداد مراجعان مربوط به پزشکان متخصص زنان، ارتوپدی و داخلی و گوارش بوده است.
وی ادامه داد: متخصصانی در رشته‌های اطفال، مغز و اعصاب، قلب، پوست، گوش و حلق، عفونی، جراحی، انکولوژی، چشم، اورولوژی، غدد و روانپزشکی نیز در طول هفته در طبقه اول دارالشفای امام رضا(ع) به ویزیت زائران و مجاوران بیمار پرداختند.   


بستر مناسب برای همودیالیز و شیمی درمانی
وی ادامه داد: مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با استفاده از ظرفیت دو واحد «همودیالیز» و «شیمی درمانی» دارالشفای خود به جمعی از بیماران صعب العلاج زائر و مجاور نیز خدمت‌رسانی می‌کند که این دو واحد در سال گذشته به ترتیب پذیرای افزون بر 3600 بیمار همودیالیزی و نزدیک به 700 بیمار سرطانی بودند.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی اضافه کرد: همچنین زائران و مجاوران این آستان مقدس از خدمات سایر بخش‌‌های دارالشفای امام رضا(ع) از جمله بینایی‌سنجی، آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، نوار قلب، اورژانس، ماموگرافی، نوار مغز، OPG، اکوکاردیوگرافی، ادیومتری، تست ورزش و آندوسکوپی استفاده کردند.

 

خدمات دندانپزشکی برای 19 هزار بیمار
دکتر سرگلزایی به خدمات ارائه شده در «پلی‌کلینیک دندان‌پزشکی» دارالشفاء امام رضا(ع) نیز اشاره کرد و گفت: این پلی‌کلینیک در طول سال 99 به بیش از 19 هزار بیمار خدمات متنوع دندان‌پزشکی شامل پروتز، ترمیم، جراحی، جرم‌گیری، معالجه ریشه، کشیدن دندان، رادیوگرافی، ایمپلنت و معاینه ارائه کرده است. همچنین با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع بیماری کرونا، سیستم تهویه این پلی کلینیک به روزرسانی شد تا بستر مطمئن تری برای حضور بیماران فراهم شود.


مرکز سطح دو مقابله با کرونا
وی با اشاره به اینکه دارالشفای امام رضا(ع)، مرکز سطح دو مقابله با کرونا به شمار می‌آید، تصریح کرد: مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از ابتدای آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عموم بیماران از جمله بیماران مشکوک ابتلا به کرونا خدمت‌رسانی کرده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…