تولیت آستان قدس در دیدار وزیر خارجه پاکستان تأکید کرد،
۱۴۰۰-۰۲-۰۲

ضرورت وحدت کشورهای اسلامی برای مقابله با پروژه صهیونیستی اسلام هراسی در دنیا

تولیت آستان قدس رضوی جریان اسلام هراسی در دنیا را نشئت گرفته از رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی برای مقابله با این توطئه استکبار تأکید کرد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان که امروز پنجشنبه (دوم اردیبهشت‌) در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با بیان اینکه امیدواریم نتیجه این سفر نزدیکی بیش از پیش دو ملت ایران و پاکستان باشد، ابراز کرد: ما عزت، استقلال و اقتدار کشور پاکستان را عزت، استقلال و اقتدار خودمان می‌دانیم و همواره از خواسته به حق پاکستان در خصوص کشمیر دفاع می‌کنیم و آن را به حق می‌دانیم.
وی با بیان اینکه اشعار و دیدگاه‌های روشنفکرانه و متعالی اقبال لاهوری همواره مورد ارج برای ما بوده است، افزود: ایران اسلامی حدود 920 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان دارد، همچنین در حوزه‌های فرهنگی مانند ادبیات، شعر، محبت نسبت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و آئین‌های ملی همچون عید نوروز دو ملت نقاط مشترک بسیاری با یکدیگر دارند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود به توطئه‌های اسلام هراسی استکبار در غرب اشاره و عنوان کرد: تمام کشورهای اسلامی وظیفه دارند از امکانات و قدرت خود در جهت رفع شبهات نسبت به دین اسلام استفاده و با جریان‌های اسلام هراسی که در غرب ایجاد شده است، مقابله و از اسلام دفاع کنند.
وی اسلام‌هراسی را نشئت گرفته از صهیونیسم معرفی و تصریح کرد: برای مقابله با اسلامی هراسی ابتدا باید قدرت‌ها و دست‌های مرموزی که اسلام هراسی را در جهان طراحی و گسترش می‌دهند شناخت. مطمئناً صهیونیست‌ها در این قضیه نقش بسیار فعالی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی اضافه کرد: صهیونیستها همان کینه، عداوت و بغضی که در زمان حیات رسول الله(ص) نسبت به رسول خدا(ص) و دین اسلام داشتند، همچنان دارند و از هیچ فرصتی برای ضربه به اسلام و مسلمانان دریغ نمی‌کنند.
وی عنوان کرد: صهیونیستها به ناحق و از روی ظلم و تجاوز بخشی از کشورهای اسلامی و خاک مسلمانان را اشغال کرده‌اند، اگر روزگاری آلمان هیتلری یهودیان را کشته است و بر فرض هولوکاست حقیقت داشته باشد، چرا مسلمانان‌ها باید غرامت آن را بپردازند؟
تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: مسلمانان باید نسبت به دشمنی‌ها و طراحی‌های خبیثانه صهیونیستها هوشیار و موضع داشته باشند، صهیونیسم ضمن تبلیغات گسترده علیه اسلام و ایجاد اسلام هراسی در دنیا، در میدان عمل نیز داعش را ایجاد کرده تا به وسیله آن پروژه اسلام هراسی خود را در جهان به پیش ببرد.
وی با بیان اینکه اعمال و رفتار داعش هیچ سنخیت، تناسب و هماهنگی با دستورات و آموزه‌های اسلام نداشته است، عنوان کرد: صهیونیستها و آمریکایی‌ها که خود ایجاد کننده داعش بودند، اعمال وحشیانه داعش را در دنیا به نام اسلام پخش و تبلیغ ‌کردند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، ابراز کرد: اگر تلاش‌ها، فداکاری‌ها و طراحی‌های استراتژیک آن مرد بزرگ نبود، مشخص نبود که داعش چه بلایی سر کشورهای اسلامی می‌آورد.
وی اضافه کرد: استکبار داعش را به وجود نیاورد تا سوریه و عراق را اشغال کند و تنها یک حکومت تشکیل دهد، داعش در حقیقت جریان صهیونیستی دومی و ابزار فشاری برای همه کشورهای اسلامی بود.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تشرف سالانه حدود 500 هزار زائر پاکستانی به حرم مطهر امام رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: آستان قدس رضوی سالانه میزبان حدود 500 هزار زائر پاکستانی است که برای تسهیل زیارت این زائران در حد توان خود از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.
وی ضمن تقدیر از دولت پاکستان برای تأمین مناسب امنیت زائران پاکستانی طی چندسال اخیر، عنوان کرد: در حرم مطهر رضوی فضاهای ویژه زیارتی برای استفاده زائران اردو زبان در نظر گرفته شده است، همچنین آستان قدس در مرز میرجاوه زائرسرایی بسیار خوب را برای پذیرایی مناسب و استراحت زائران پاکستانی احداث کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در این دیدار همچنین اظهار امیدواری کرد سفر وزیر خارجه پاکستان به ایران زمینه توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف را فراهم آورد.

 

تقدیر وزیرخارجه پاکستان از میزبانی خوب زائران کشورش توسط آستان قدس 

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات گسترده آستان قدس رضوی در پذیرایی از زائران پاکستانی حرم مطهر امام رضا(ع) از تولیت این آستان مقدس قدردانی کرد و گفت: شهر مشهد و حرم نورانی امام رضا(ع) سالانه پذیرای بیش از 500 هزار زائر پاکستانی است که این تعداد به دلیل وجود امنیت بالا در این حریم نورانی در آینده بیشتر نیز خواهد شد.
شاه محمود قریشی با ابراز خرسندی از تشرف به آستان قدسی حضرت رضا(ع) افزود: اعتقاد قلبی من این است تا زمانی که در این جایگاه مقدس نباشی، نمیتوانی حال و هوای معنوی آن را درک کنی.
وزیر امور خارجه پاکستان با تأکید بر اینکه این سفر علامتی برای اتحاد مسلمانان است، تصریح کرد: این ملاقات نیز یکی از بهترین ملاقاتهای کاری من به حساب میآید و از دولت جمهوری اسلامی ایران که زمینه این حضور را فراهم کرد، تشکر میکنم.
وی با اشاره به دیدارهای جداگانه ای که در طول سفرش به ایران با رئیس جمهور، رئیس مجلس و وزیر امور خارجه داشته است، گفت: از حمایتهای صمیمانه رهبر معظم انقلاب از مردم مظلوم کشمیر تشکر میکنم چرا که ایشان بارها در حمایت از این مردم ستم دیده صحبت کرده اند.
قریشی با ابراز خرسندی از اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان در بسیاری از موارد و مسائل بینالمللی هم سلیقه هستند، گفت: اعتقاد دارم کشورهای اسلامی با اتحاد می‌توانند شرایط بهتری را برای جهان اسلام به ارمغان آورند.
 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

مرحوم ملک باید به عنوان میراث فکری و فرهنگی جامعه معرفی شود
تولیت آستان قدس رضوی، شخصیت حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک را میراث فکری و فرهنگی جامعه…

پخش زنده حرم مطهر