۱۴۰۰-۰۲-۰۳

بازدید تولیت آستان قدس از مراحل تهیه و آماده سازی افطاری حرم مطهر رضوی

تولیت آستان قدس رضوی از مراحل تهیه و آماده سازی افطاری حرم مطهر رضوی بازدید و از نزدیک در جریان نحوه اجرای این طرح قرار گرفت.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی صبح امروز جمعه سوم اردیبهشت ماه ضمن حضور در محل مهمانسرای امام رضا(ع) و تهیه افطاری ساده، از مراحل آماده سازی 8 هزار و 500 پرس غذای گرم ویژه افطار و 35 هزار بسته افطاری ساده در مهمانسرای حضرت رضا(ع) بازدید و از نزدیک در جریان روند و نحوه اجرای این طرح قرار گرفت.
تولیت آستان قدس رضوی در جریان این بازدید از بخش‌های مختلف از جمله انبار، سردخانه، محل طبخ غذا و بسته بندی افطاری‌های ساده دیدن و بر لزوم توجه به کیفیت غذای تهیه شده در کنار کمیت تأکید و به دست اندرکاران تهیه افطاری حرم مطهر، توصیه کرد: هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید و در تهیه غذای افطاری از با کیفیت ‌ترین مواد اولیه استفاده کنید.
وی همچنین بر کنترل دقیق فرآیند تهیه و طبخ غذا بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید و عنوان کرد: نظارت‌های دقیق به منظور رعایت کامل ضوابط بهداشتی بصورت جدی باید مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است، آستان قدس رضوی از ابتدای ماه مبارک رمضان روزانه حدود ۵ هزار پرس افطاری گرم در حرم مطهر رضوی و حدود 3 هزار و 500 پرس در حاشیه شهر مشهد توزیع می‌کند. همچنین هرشب حدود ۳۵ هزار بسته افطاری ساده همزمان با نماز مغرب و عشاء در صحن‌های حرم مطهر امام رضا(ع) میان نمازگزاران توزیع می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر