نسخه آزمایشی
به همت شرکت فناوری و نوآوری رضوی محقق شد
۱۴۰۰-۰۲-۰۶
ساخت گلخانه های کوچک مقیاس برای اشتغالزایی در مناطق محروم
شرکت فناوری و نوآوری رضوی با هدف اشتغالزایی در مناطق محروم کشور، طرح ساخت گلخانه های کوچک مقیاس را اجرایی کرده که نخستین نمونه آن در شهر بوشهر احداث شد.

به گزارش آستان نیوز، در این پروژه شرکت فناوری و نوآوری رضوی، بررسی فنی و ساخت نمونه اولیه گلخانه کوچک مقیاس را در سه فاز مطالعات فنی و اقتصادی، طراحی و ساخت و راه‌اندازی بر عهده داشته است.

 

اشتغالزایی برای محرومان به همت متخصصان داخلی
طرح ساخت گلخانه کوچک مقیاس به صورت مشارکتی، توسط شرکت مدیریت زنجیره تامین رضوی و برای اجرا در مناطق جنوبی کشور ارائه شده است.
شرکت فن آوری و نوآوری رضوی نیز برای اجرای این طرح از بین متخصصان دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان، تیم اجرایی مناسب را انتخاب و پس از انجام مطالعات اولیه، طراحی و ساخت گلخانه ایده آل را آغاز کرد.  
پروژه گلخانه کوچک مقیاس، اقدامی در راستای کمک به اقشار کم درآمد در مناطق محروم کشور است و بهره‌وری و استفاده از توانمندی نیروهای متخصص داخلی و همچنین اشتغال‌زایی، از جمله اهداف این طرح به شمار می رود.

 

وجود ظرفیت مناسب برای توسعه طرح
این گلخانه ها علاوه بر هزینه پایین لازم برای راه اندازی، بهروه وری کشت و تولید محصول در واحد سطح را افزایش می دهد و پیش بینی می‌شود با توجه به ظرفیت های بالقوه موجود در مناطق محروم کشور، در آینده‌ای نزدیک این طرح توسعه پیدا کند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…