نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲
اثبات ولایت حضرت علی(ع) به استناد کتاب های معتبر اهل سنت
کتاب «اثبات ولایت علی(ع) به روایت اهل سنت» از به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)سعی دارد با تکیه بر کتاب های معتبر اهل سنت، به شبهات پیرامون ولایت بلافصل حضرت امیرالمؤمنین(ع) پاسخ می دهد.

به گزارش آستان نیوز، این اثر به قلم علی پاکروان به رشته تحریر درآمده است و نویسنده سعی کرده  با ترجمه احادیث از کتاب های معتبر اهل سنت، بدون دخل و تصرف در محتوا  و بهره‌مندی از بیانات و آثار علما، مفسران، محدثان ومورخان اهل سنّت در اثبات ولایت علی بن ابیطالب (ع) به بررسی ولایت امام علی (ع) از دیدگاه اهل سنت بپردازد.

در این اثر از روش گفتگو در طرح مسائل و شبهات و پاسخگویی به آنها برای جذابیت بیشتر و قابل فهم بودن برای نسل جوان استفاده شده است. پرسش‌ها و شبهه‌هایی که  که از طرف اهل سنت وارد شده است، تحت عنوان(( مولوی)) و پاسخ‌های این پرسش‌ها تحت عنوان(( جواب)) در ابتدای هر مبحث بیان می شود.

این اثر در 5 بخش امامت و تشیع، امامت خلافت و اجماع، امامت و غدیر خم، امامت و اولی الامر و امامت و اعتقادات، به برخی از شبهات در خصوص اعتقادات اهل تشیع  و برخی شبهات در خصوص حوادث تاریخی در زمان خلفای راشدین و پس از آن پاسخ می دهد. به کار گیری اصطلاحات رایج زمان فارسی  برای بهره مندی همه اقشار جامعه و ذکر آدرس دقیق منابع مورد استناد، شامل: عنوان کتاب، نام نویسنده، سال و محل چاپ از دیگر ویژگی ها و امتیازات کتاب«اثبات ولایت علی (ع) به روایت اهل سنت» است.

این اثر از سوی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) برای نخستین بار در سال  در 1394 در قطع وزیری منتشر شد و تاکنون با استقبال خوب مخاطبان درچهار نوبت با شمارگان 5 هزار نسخه تجدید چاپ شده است که با قیمت 250 هزار ریال به علاقه مندان عرضه می شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…