مسئول کانون خبر و خدمت رضوی شهرستان تایباد:
۱۴۰۰-۰۲-۱۱

«ایستگاه مهربانی» راهی برای توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری است

مسئول کانون خبر و رسانه خدمت رضوی شهرستان تایباد گفت: به همت نیکوکاران و خیرین، کانون خدمت رضوی در این شهرستان اقدام به طرحی نو در قالب «ایستگاه مهربانی» به منظور توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری کرده است.

شوکت سالاری، در گفت‌وگو با آستان نیوز اظهار کرد: امروزه خیلی از افراد نیکوکار هستند که برای شرکت در کار خیر پیش‌قدم هستند اما وضعیت اقتصادی به آن‌ها اجازه حرکت‌های بزرگ را نمی‌دهد. کانون خدمت رضوی شهرستان تایباد، در طرحی نو با نام «ایستگاه مهربانی» توانسته تمام اقشار مختلف این شهرستان را در انفاق و نیکوکاری سهیم کند.

وی افزود: اولین گام برای حرکت در این مسیر خداپسندانه شناسایی محرومین در نقاط مختلف شهری و روستایی بوده که پس از تکمیل مراحل ثبت در فراخوانی از نیکوکاران درخواست شده اقلامی که خیلی مورد نیازشان نیست را به دفتر کانون تحویل دهند تا آن‌ها را در یک حرکت جهادی به محرومین اهدا کنند.

سالاری با اشاره به اینکه این طرح از ابتدای امسال آغاز شده، بیان کرد: در همین مدت بیش از 250 دست لباس مرتب و تمییز، 10 عدد کیف زنانه، 25 جفت انواع کفش زنانه، مردانه و بچگانه، 2 تخته فرش 6 متری، دو قواره پرده، 10 عدد اسباب بازی شامل عروسک و ماشین، 50 جلد کتاب داستان و... بسته‌بندی و بر اساس نیاز محرومین به آن‌ها اهدا شد.

وی مطرح کرد: روزانه خیلی از وسایلی که در منازل ما هستند به دلایل مختلف دیگر برایمان قابل استفاده نیستند و شاید بنا بر عادات غلط گاهی آن‌ها را دور می‌ریزیم، بنابراین به منظور ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری طرح «ایستگاه مهربانی» توسط این کانون راه‌اندازی شده تا با تحویل این قبیل وسایل در کاری خداپسندانه شریک شد و لبخند رضایت را بر لب عده‌ای نیازمند نشاند.

مسئول کانون خبر و رسانه خدمت رضوی شهرستان تایباد گفت: همچنین از ابتدای امسال تا کنون تعداد 30 قواره پارچه زنانه و مردانه به ارزش 20 میلیون ریال برای جهیزیه یک خانواده نیازمند تهیه شده و هزینه کتاب 6 دانش‌آموز نیازمند توسط خیرین پرداخت شده است.

وی با تاكيد بر انفاق و نيكوكاری اظهار کرد: این فرهنگ حسنه باید برای همه اقشار به درستی نهادینه شود وقف، انفاق و شرکت در کارهای خداپسندانه همیشه نیاز به پول فراوان و دارایی زیاد ندارد گاهی با اهدای چند قلم وسیله معمولی می‌توان آخرت را برای خود تامین کرد فقط کافی است برای شاد کردن دل نیازمندان گام برداشت.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

پخش زنده حرم مطهر