نسخه آزمایشی
به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری صادر شد؛
۱۴۰۰-۰۲-۱۲
پیام های تبریک روز معلم از سوی روسای دانشگاه های علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع)
همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری، روسای 2 دانشگاه علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع) طی پیامی های جداگانه ای روز معلم را به اساتید این مجموعه های علمی تبریک عرض گفتند.

به گزارش آستان نیوز، متن پیام حجت السلام والمسلمین سیدحسن وحدتی شبیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به مناسبت روز معلم به شرح ذیل است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران گرامی و اساتید ارجمند
سلام علیکم
دوازدهم اردیبهشت ماه روز شهادت استاد مرتضی مطهری است که این عالم مجاهد تمام زندگی خود را برای مبارزه با دیو جهل و نادانی در عرصه علمی وقف کرد و پایان عمر شریف ایشان در تقابل با جهل، با ریختن خون آن شهید بزرگوار، روز معلم را برای تاریخ جمهوری اسلامی ایران به یادگار گذاشت.
بدین وسیله این روز مبارک و خجسته را که هر ساله بهانه‌ای برای تقدیر از زحمات معلمان شریف و استادان دلسوز است را به شما تبریک و تهنیت عرض می‌کنم؛ و آرزومندم که ما نیز در این نهاد علمی وابسته به آستان مقدس عالم آل محمد(ص) در راستای زدودن دیواره‌های جهل و تاریکی و تربیت مجتهد برای شیعیان اهل‌بیت(ع)  گام‌هایی استوار برداریم.


همچنین در متن پیام دکتر مرتضی رجوعی، رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) آمده است:
«مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛ هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد» امام صادق(ع)
استاد گرانقدر؛
خدای بزرگ را شاکریم که علم و دانش را مایه حیات دلها، روشن کننده دیدگان و نیروبخش بدن های ناتوان و زکات آن را در آموختن به دیگران قرار داد. به راستی چه مقامی والاتر از معلمی است که آدمیان را همسان انبیا به انسان سازی و کمال بخشی رهنمون سازد. جان فشانی اساتید گرامی در تعلیم و تربیت جوانان این مرز و بوم و مسلح کردن آنان به سلاح علم و دانش به عنوان رکن اصلی تمدن نوین اسلامی ستودنی است. بی شک اساتید مهمترین نقش را در تحقق چشم انداز دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) به عنوان یک دانشگاه پیشرو و الهام‌بخش در افق تمدن سازی نوین اسلامی و ایرانی ایفا می‌کنند. بر خود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری (ره)، فرارسیدن سالروز بزرگداشت مقام معلم و استاد را به شما اساتید فرهیخته تبریک عرض نموده و از صمیم قلب از همکاری صادقانه و کوشش خالصانه شما عزیزان در حریم علمی عالم آل محمد(ص)  تقدیر و تجلیل نمایم.
آرزومندم ذات اقدس احدیت به شما سروران گرامی که در مسیر تربیت نسلی متعهد و متخصص برای اعتلای ایران اسلامی گام بر می‌دارید، توفیقات روزافزون عنایت فرماید و سلامتی و عافیت را قرین زندگی شما و خانواده محترم تان قرار دهد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…