مدیر اجرایی جشنواره «جایزه الرضوان» مطرح کرد:
۱۴۰۰-۰۲-۲۰

جشنواره «جایزه الرضوان»؛ ابتکاری نو در فعالیت‌های قرآنی جهان اسلام

مدیر اجرایی جشنواره «جایزه الرضوان»، این جشنواره را یک حرکت نو و ابتکاری در فعالیت‌های قرآنی جهان اسلام معرفی کرد.

حسین باغگلی در گفت و گو با آستان نیوز، درباره نحوه برگزاری جشنواره جایزه الرضوان اظهار کرد: آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن ظرفیت‌های بالای آموزش قرآن کریم در حرم امام رضا (ع)، مهدالرضا(ع) و مدارس امام رضا(ع) در سراسر ایران، می‌تواند الگوهای آموزشی خوبی برای ترویج آموزه های قرآنی در حوزه کودکان و نوجوانان باشد تا بتواند طی چند سال آینده با جذب ایده‌های خلاقانه تعلیم و تربیت در قرآن به ‌عنوان مرکز استانداردسازی آموزش قرآن مطرح شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه جشنواره «جایزه الرضوان» اختصاص به معلمان قرآن دارد و نیز از این جهت که به ویژگی‌های اخلاقی و اجتماعی معلمان قرآن توجه دارد، یک حرکت نو و ابتکاری در جهان اسلام است.

باغگلی افزود: معمولا جوایز و مسابقات قرآنی در جهان به مهارت تلاوت قاریان و مهارت حفظ حافظان قرآن کریم اختصاص دارد، در حالیکه جایزه الرضوان در میان فعالان قرآنی، به معلمان و اساتید قرآن توجه کرده است و ضمن در نظر گرفتن ابعاد حرفه‌ای و مهارت‌های آموزشی معلمان، توجه اصلی خود را به اخلاق فردی و تأثیرگذاری اجتماعی معلمان قرآنی که الگوی عمل‌به‌قرآن نیز بشمار می روند، معطوف ‌کرده است.

مدیر اجرایی جشنواره «جایزه الرضوان» در ادامه به نقش مهم شاگردان و قرآن‌آموزان، در ارزیابی‌ها اشاره کرد و گفت: معلمانی که شاگردان بیشتری آنها را معرفی کنند، احتمالا در جمع منتخبان نهایی خواهند بود.

تاکنون بیش از دو هزار ثبت نام در فضای مؤسسات قرآنی در این جشنواره ثبت شده است و در حوزه بین الملل کشورهای هند، پاکستان، ایران و افغانستان به زبانهای اردو، عربی و ایران مشارکت خواهند کرد.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر