نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۲-۳۰
صرف فعل «همت» در روستای محروم مشهد/ جهادگران پای کار آمدند
اردوی جهادی سلامت به همت گروهی از جهادگران پزشک و پرستار به مدت ۲ روز در روستای محروم قرقی در حاشیه شهر مشهد انجام شد.

امیر طباطبایی سرپرست تیم جهادگران کانون سلامت رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز درخصوص جزئیات اعزام این تیم تخصصی پزشکی گفت: در این اردوی سلامت، انواع خدمات درمانی شامل ویزیت پزشک عمومی و متخصص، ویزیت دندانپزشکی، ویزیت زنان و مامایی، پایش و غربالگری، خدمات پرستاری و آموزش‌های لازم به ساکنان منطقه حاشیه‌‌نشین قرقی مشهد ارائه شد.

وی با برشمردن انواع خدمات ارائه شده بیان کرد: در قالب این اردوی پزشکی، ۱۲۰ نفر از ویزیت پزشک عمومی، ۶۰ نفر از ویزیت پزشک متخصص، ۶۵ نفر از ویزیت خدمات دندانپزشکی، ۴۷ نفر از ویزیت زنان و مامایی، ۶ نفر از آزمایش غربالگری زنان و ۴۵ نفر از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند شدند. 

طباطبایی با بیان اینکه ۲۰ نفر از بیماران برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی شهری ارجاع شدند، ادامه داد: انجام خدمات جراحی سرپایی و کوچک برای ۱۱ نفر و غربالگری و خدمات آموزشی برای ۲۲۸ نفر از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این اردوی جهادی بود.

وی با اشاره به آمار ارائه خدمات دارویی در جریان اردوی قٌرقی یادآور شد: غیر از خدمات درمانی، بخش قابل توجهی از داروی بیماران ویزیت شده توسط جهادگران نیکوکار تأمین شد و ۲۴۵ نفر داروی رایگان دریافت کردند. به‌علاوه، توزیع بسته‌های متبرک رضوی بین روستائیان از دیگر بخش‌های این حرکت معنوی بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…