نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۳-۱۱
هدف گذاری برای افزایش تولید شرکت خمیرمایه رضوی تا 7500 تن
مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی، با اشاره به تدوین برنامه های لازم برای تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید، دخالت دولت در قیمت گذاری محصولات این صنعت و مشکلات موجود در واردات تجهیزات را از مهمترین موانع پیش پای تولیدکنندگان برشمرد.

به گزارش آستان نیوز، صنعت غذا سهم بالایی در تولید و گردش اقتصادی کشور دارد و به همین سبب نقش این صنعت در تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نیز مهم و تاثیرگذار است.

شرکت خمیرمایه رضوی از جمله مجموعه های مطرح صنعت غذا در سطح کشور است که تمام ظرفیت خود را برای افزایش تولید بهره وری به کارگرفته و امسال نیز تلاش می کند گام های مهمی را برای تحقق شعار سال بردارد. کارخانه خمیرمایه رضوی در سال 1380 به عنوان نخستین تولیدکننده خمیرمایه تر(تازه) در کشور افتتاح شد و اکنون پس از دو دهه فعالیت، اقدامات درخور توجهی در زمینه جهش تولید و بهبود کیفیت محصولات این حوزه انجام داده است.

 

افزایش ظرفیت تولید به 7500 تن

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی درباره برنامه های این شرکت برای تحقق شعار سال 1400 می گوید: در سال جاری در صدد هستیم ظرفیت تولید را با1500 تن افزایش، از 6 هزار تن فعلی به 75000 تن در اردیبهشت سال 1401 ارتقاء دهیم.

محمد صادق مروارید ادامه می دهد: اجرای پروژه صنعت سبز یا به عبارتی دیگر طرح نوسازی و بهسازی تصفیه پساب کارخانه خمیرمایه رضوی نیز برنامه دیگری است که در سال 1400 عملیاتی خواهد شد.

 

عدم دخالت در قیمت گذاری و نیاز به تسهیل خرید تجهیزات

مروارید درباره حمایت های مورد نیاز هم اظهار می کند: چنانچه از دخالت های غیر حرفه ای در این صنعت، که یکی از مصادیق مهم آن دخالت در قیمت گذاری محصولات است، خودداری شود بیشترین حمایت و بالاترین رفع موانع انجام شده است. همچنین تسهیل واردات تجهیزات و قطعات مورد نیاز از جمله مهم ترین موانع پیشرفت صنایع تولید کننده خمیرمایه است که در این حوزه نیز نیازمند همراهی و مساعدت دولت هستیم.

مروارید ادامه می دهد: تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در صنعت خمیرمایه کشور، نیازمند نقش آفرینی گمرک و وزارت صمت، به منظور حذف بروکراسی های اداری و همچنین عدم دخالت های غیرضروری وزارت صمت است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…