نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۳-۱۶
روایت به نشر از سیره امام ششم(ع)
بقیع دردانه ای را در دل خویش گرفته که ابلاغ گری دین مبین اسلام و مفسری قرآن کریم را بر پیشانی مبارک خود مهر کرده است.

همان که وجودش اقیانوسی از حکمت و فضیلت بود و ضمیرش آسمانی از ملکوت. بزرگواری که به هنگام پرواز به ابدیت در آخرین کلام و پیام خویش در جمع دوستان و خویشان از نماز و فضلیت آن می گوید: «شفاعت ما [امامان] به کسی که نماز را سبک بشمارد، نمی‌رسد.»

لحظه ای بعد آسوده بال چشم از دنیای بی مهر فرومی بندد و در آغوش باز خداوند آرام می گیرد.
امروز بقیع غریبانه تر از هر زمان دیگر رخ می نماید و حال بهتر است به اندیشه های ناب حضرتش که در دل کتاب ها نهفته چنگ اندازیم و خوشه ای از خرمن فروغ اندیشه این امام عزیز بر چینیم.  
درباره‌ شخصیت والای امام صادق(ع)، به‌عنوان بنیان‌گذار مکتب جعفری نویسندگان زیادی قلم زده‌اند و آثار فراوانی پدید آمده است که در این گزارش سعی شده به مناسب فرا رسیدن ۲۵ شوال، از میان انبوه آثار منتشر شده به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) آثاری با محوریت زندگی امام جعفر صادق(ع) برای آشنایی بیشتر مخاطب با برهه‌های مختلف دوران زندگی احیاگر فقه شیعه معرفی شود.


حکمت ها و قصه های زندگی ششمین امام شیعیان
کتاب ها «حکمت های صادقی» نوشته حجت‌الاسلام جواد محدثی، پژوهشگر و مؤلف حوزه دین درباره جنبه‌های کاربردی زندگی امام صادق(ع) است.
رویکرد نویسنده در این اثر ، تنها بیان حدیث نبوده، بلکه سعی کرده که سیره عملی آن امام معصوم (ع) را فراتر از نقل آنها بررسی کند و به تبیین و توضیح احادیث بپردازد تا به مخاطب در اطلاع از نحوه زندگی این امام همام کمک بیشتری کند. 40 حدیث جمع‌آوری شده در این کتاب، از کتاب‌های معتبری مانند «بحارالانوار»، «اصول کافی» و سیره‌نگاری‌های مهم و معتبر استخراج شده است.

گزینش خوب و مناسب احادیث با توجه به کاربردی بودن آن در زندگی، زبان ساده، روان و قابل فهم از مهم ترین ویژگی های این آثر است. کتاب «حکمت‌های صادقی» با استقبال خوب مواجه شده است به‌گونه‌ای که تاکنون به چاپ چهارم رسیده و ۵ هزار نسخه از این کتاب در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

کتاب «سیره صادقی» اثر دیگر به نشر با موضوع زندگانی ششمین پیشوای شیعیان است. آنچه در این مجموعه آمده، برگزیده کلماتی نورانی از ائمه اطهار(ع) درباره وجود مبارک حضرت امام جعفر صادق(ع) است که به کوشش جواد محدثی از لابه‌لای متون موثق دینی گردآوری شده است.

در این اثر ابتدا به‌صورت مختصر به بخش هایی از زندگی امام ششم پرداخته می‌شود و در ادامه چهل حدیث از سخنان گهربار اهل بیت(ع) در مورد بنیان‌گذار مکتب جعفری همراه با تفسیر و ترجمه همراه با اشعاری متناسب در لابه بلای مطالب به شیفتگان آن حضرت هدیه می‌شود.از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به بررسی موضوعات گوناگون اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و... ترجمه روان و توضیح مختصر هر حدیث، ذکر اشعار و نقل داستان‌های تاریخی مرتبط اشاره کرد.


«مبارزات شیعیان در دوره نخست خلافت عباسیان»
اين کتاب از بوستان پهناور و تابناک شيعه، شکوفه‌هايي خوشبو و شاداب چيده است که ديدگان را خيره مي‌سازد و سينه‌ها را مي‌گشايد و رايحه انديشه‌پرور آن هميشه و در گذر روزگاران، همچنان باقي مي‌ماند. نويسنده اين کتاب مي‌خواهد به قدر توشه و توان خويش از مبارزات شيعيان که نبردها کرده و از عقيده و انديشه و افکار و آراي خويش دفاع کرده‌اند، تصويري گسترده و روشن به دست دهد.

«مبارزات شیعیان در دوره نخست خلافت عباسیان» نوشته دکتر سمیره مختار اللیثی و ترجمه دکتر سید کاظم طباطبایی نیز تاکنون در دو نوبت به چاپ رسیده است و تلاش دارد تا از مبارزات و دفاع شیعیان در برابر اندیشه و افکار و آرای خویش، تصویری روشن به مخاطب ارائه دهد.

جلد هشتم مجموعه کتاب‌های چهارده جلدی «چهارده اختر تابناک» با موضوع زندگانی امام جعفر صادق(ع) و سبک و سیره زندگی رئیس مکتب شیعه از دیگر کتاب‌های به‌نشر است که بر پایه منابع معتبر دینی توسط احمد احمدی بیرجندی نوشته شده است. به کارگیری نثر روان، تحلیل‌های عالمانه و چاشنی شعر در میان مطالب ازجمله ویژگی‌های این اثر محسوب می‌شود.


سبد سبد آرزو
 «سبد سبد آرزو» از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های شیرین از زندگی معصومین(ع)» نوشته مسلم ناصری است که همراه با تصویرگری محمد حسین صلواتیان در چهار نوبت تجدید چاپ شده است.
این اثر به بیان حکایت‌هایی از زندگانی صادق آل محمد(ع) برای گروه سنی «ب» می‌پردازد. در این داستان امام بعد از حضور کوتاه در بازار به همراه هلال غلام خود و مشاهده سختی و مشقت مردم در تهیه خورد مایحتاج روزانه زندگی به‌واسطه خشک‌سالی که پیش‌آمده به خانه برمی‌گردند و به هلال دستور می‌دهند تا تمام گندم‌هایی که در انبار دارند را برای برطرف کردن سختی زندگی مردم به بازار ببرد و بفروشد و....
 ماه پشت ابر، خواب شیرین، سفر پرسود از عناوین دیگر قصه‌های این کتاب است.

کتاب «با علی، یا علی، امام جعفر صادق(ع)» از جمله آثاری صادقی به نشر برای کودکان است  که به قلم فریبا کلهر برای گروه‌های سنی «ب» و «ج» تألیف شده است. داستان‌های این اثر گاهی از زبان یکی از یاران امام نقل می‌شود و گاهی هم از زبان یک لباس؛ اما هر چه باشد خواندنی است. کتاب «با علی یا علی، امام جعفر صادق(ع) ‌» به بیان زندگی و خصوصیات اخلاقی رئیس مذهب شیعه حضرت صادق(ع) و داستان‌هایی از زندگی ایشان می‌پردازد.این اثر با تصویرگری علیرضا گلدوزیان تاکنون در دو نوبت توسط به‌نشر چاپ و منتشر شده است.

«قصه‌های زندگانی امام جعفر صادق‌(ع)» عنوان هشتمین جلد از مجموعه‌ی چهارده جلدی «قصه‌های زندگانی چهارده معصوم» است. این کتاب در ۱۶ بخش به قلم جواد نعیمی در قالب داستان‌های «شکوه شکفتن»، «دیبای نور»، «باغ مهتاب»، «آموزه‌های سپید»، «نگاه روشن خورشید» و... به بیان قصه‌هایی از زندگانی و سیره‌ اخلاقی آن بزرگوار پرداخته است.

به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) ناشری نام آشنا در حوزه چاپ و نشر آثار دینی است که بیش از 3 دهه از فعالیت آن می گذرد محور فعالیت این انتشارات، چاپ آثار شاخص در حوزه سیره وسنت اهل بیت(ع)، ارزش های نظام ولایی، گفتمان انقلاب اسلامی و سبک زندگی ایرانی اسلامی است. کسب عنوان ناشر برگزیده کودک و نوجوان و ناشر برگزیده کتاب سال رضوی و ناشر جشنواره های مختلف گواه بر موفقیت این انتشارات است.

علاقه مندان برای دریافت این آثار و سایر محصولات  به نشر می توانند به فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی به نشر در مشهد و سراسر کشور یا به سایت فروش اینترنتی کتاب به نشر به آدرس www.behnashr.com (http://www.behnashr.com/) مراجعه کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…