نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۳-۱۶
مراسم عزای سالروز شهادت امام صادق(ع) در طبس برگزار شد
حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در شب و روز شهادت امام جعفر صادق(ع)، رئیس مذهب تشیع یکپارچه سوگ و اندوه بود.

به گزارش آستان نیوز، صحن و سرای آستان مقدس حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، در شب و روز شهادت امام جعفر صادق(ع)، مملو از زائران دل سوخته‌ ای شد كه با چشمانی اشكبار و دل‌ هایی مالامال از غم و اندوه با تشرف به این صحن و سرای ملائک نشین، شهادت ششمین پیشوای شیعیان را به ساحت آسمانی این امام همام (ع) تسلیت گفتند و در طواف ضریح خورشیدگون حضرت حسین بن موسی کاظم(ع) غفران و رحمت الهی را خواستار شدند.

زائران و دلدادگان اهل بیت(ع) پس از تشرف و زیارت مرقد مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) همراه با مرثیه سرایی امیر عارف، مداح و ذاکر اهل بیت(ع) و هیئت ابوالفضلی طبس در رثای شهادت رئیس مذهب شیعه به سوگ نشستند و سپس حجت الاسلام  محمد مهدی ماندگاری به سخنرانی پرداخت.

او دانش محوری را مهم ترین ویژگی مکتب امام جعفر صادق(ع) عنوان کرد و اظهار کرد: امام صادق(ع)، همواره توجه ویژه ای‌ بر امـر دانش و دانش افزایی داشته اند و تلاش شایسته ای برای انتشار علوم در جامعه اسلامی، انجام داده اند وبا استفاده از فرصت های موجود، نظام آموزشی‌ گسترده‌ ای را طراحی و مدیریت کردند.

این کارشناس دینی با اشاره به اینکه مساجد کانون مرکزی نظام آموزشی ششمین امام شیعیان بود، اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه مساجد و هیآت مذهبی باید سنگر دفاع از ولایت و پایگاه روشنگری در جامعه باشد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…