نسخه آزمایشی
افتخاری دیگر برای انتشارات آستان قدس رضوی؛
۱۴۰۰-۰۳-۱۸
«به سیب گفتم سلام خانم» برنده جایزه کتاب ماه و سال شد
کتاب «به سیب گفتم سلام خانم» برنده مرغک سیمین جایزه ماه و سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمستان سال 1399شد.

به گزارش آستان نیوز، جشنواره جایزه‌ کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف کمک به ارتقای کیفیت آثار و معرفی کتاب‌های مناسب به مخاطبان کودک و نوجوان و خانواده‌ها، و نیز حمایت از پدیدآورندگان این حوزه به دبیری مصطفی رحماندوست برگزار می‌شود در این جشنواره بنابر  انتخاب هیأت داوران ،کتاب «به سیب گفتم سلام خانم» مرغک سیمین ماه اسفندسال 1399 را از آن خود کرد.

کتاب «به سیب گفتم سلام خانم» از مجموعه کتاب های شعر کودک، سروده‌ ناصر کشاورز از شاعران موفق معاصر در حوزه شعر کودک و نوجوان است که او در این اثر، اشعار کودکانه، مفاهیم و موضوعات کاربردی ویژه کودکان را در قالب موضوعات مختلف میوه ها، بازی، حیوانات، خانه، هستی و طبیعت، باور، مذهب، محیط پیرامون و دنیای خیالی کودک و... به کودکان آموزش می دهد. اشعار این مجموعه علاوه بر موسیقایی و شاد بودن با بهره گیری از تصاویر شعری ملموس و عینی برای کودک، حالت روایی و سیر داستانی خود را حفظ کرده است.

شعرهای کتاب «به سیب گفتم سلام خانم» با عنوان های نوش جانم، پیراهنی زیبا، هم بازی، خرسک، به سیب گفتم سلام خانم، خواب من، بوی گل، مارمولک، فقط یک هندوانه، عیدی و طاقت برای مخاطب گروه سنی «ب» سروده شده که با صفحه آرایی خاص و تصویرگری تهمینه خواجوی جذابیت‌های بصری متعددی را برای کودکان ایجاد می کند.

ناصر کشاورز  یکی از پرکارترین شاعر کودک، تا کنون بیش از ۲۵۰ عنوان کتاب در حوزه ادبیات کودکان منتشر کرده است. «نشان ماه طلایی» از جشنواره بزرگ ادبیات کودک و نوجوان، برنده نشان «مداد پرنده» از جشنواره کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان و برگزیده جشنواره های مختلف کشور گواه کارنامه پر افتخار او در حیطه فعالیت ادبیات  کودک و نوجوان است.

مجموعه های «سلام خدای مهربون»، «کی بود کی بود»، «یکی شکل خود من»، «دوست شو با آب و خاک» و «خداجونم از تو سپاسگزارم» و... از جمله کتاب های ناصر کشاورز است که در به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…