نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۳-۱۸
برگزاری کنگره بین المللی شعر رضوی به مناسبت دهه کرامت
معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در آستانه دهه کرامت، کنگره بین المللی شعر رضوی با نام «رسم دعبل» را برگزار می کند.

به گزارش آستان نیوز، این نخستین جشنواره بین المللی شعر رضوی است که به 5 زبان فارسی، عربی، ترکی، اردو و انگلیسی برگزار می شود و محوریت آن مدح، منقبت و میلادیه حضرت رضا(ع) خواهد بود.
موضوعات این جشنواره شامل «تبیین جایگاه تمدن ساز امام هشتم(ع) با محوریت هجرت تاریخی ایشان به خراسان»، «تبیین و تعمیق فرهنگ زیارت با محوریت گسترش حریم امام هشتم(ع) و زیارت از بعید» و «اهمیت توسل و ضرورت دعا در گره گشایی از امر ظهور و مصلح کل» می شود.
همچنین علاقه مندان به شرکت در بخش جنبی جشنواره می توانند آثار خود با موضوعات «توجه به ادبیات مقاومت و پایداری (استکبارستیزی، شهدای جبهه مقاومت، فلسطین مظلوم، مرد میدان و ...)» و همچنین «ضرورت گره گشایی، مواسات، همدلی، کمک مومنانه و حمایت از کادر درمان» را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مهلت ارسال آثار تا 31 خرداد ماه، همزمان با سالروز ولادت حضرت رضا(ع) پیش بینی شده و اختتامیه آن نیز 13 تیرماه مصادف با 23 ذی القعده و روز زیارتی آن امام همام برگزار خواهد شد. در روز اختتامیه نیز با اهدای هشت کمک هزینه سفر به مشهد مقدس با قم و همچنین جوایز ارزنده دیگر، از برگزیدگان جشنواره تقدیر خواهد شد.
شایان ذکر است علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی @revagh_debel_admin  در پیام رسان های گپ، ایتا، سروش، روبیکا و تلگرام ارسال کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…