نسخه آزمایشی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور:
۱۴۰۰-۰۳-۲۰
مداحان مبلغان مکتب اهل بیت(ع) هستند
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مداحان و ذاکران، مبلغان مکتب پاک اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی در سومین «نشست هم‌اندیشی ذاکران و مداحان حرم مطهر رضوی» که در آستانه دهه پرخیر و برکت کرامت در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: مبلغ بودن منحصر به قشر روحانی و عالمان دینی نیست. چه بسا شاعر و ذاکری نیز با شعر و مداحی خود بتواند به بهترین نحو به ترویج، نشر و تبلیغ معارف اسلامی بپردازد.

وی افزود: در منظومه معارف رضوی کرامت، رافت، بزرگواری و مهربانی امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) برجسته و چشم نواز است و شاعران و مدیحه سرایان می توانند به بهترین نحو این صفات برجسته را برای مردم به تصویر بکشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: در حال حاضر جامعه در شرایطی است که نیاز مبرم به بازگو کردن معارف اهل بیت(ع) دارد و مداحان و ذاکران نقش موثری در تبلیغ این معارف ناب و ارزشمند دارند.

وی ابراز کرد: از آنجا که تبلیغ معارف اهل بیت(ع) توسط مداحان با زبان شعر و هنر صورت می گیرد، قطعا تاثیر بیشتری در جامعه خواهد داشت. وقتی رهبر انقلاب مردم را در شرایط سخت کرونایی دعوت به مواسات کردند برخی با مال و دارایی خود وارد این صحنه شدند و برخی هم وقت خود را صرف حل مشکلات معیشتی مردم کردند که همه این اقدامات ارزشمند بود.

 

دهه کرامت و زمینه آشنایی با معارف اهل بیت(ع)
حجت الاسلام قمی اضافه کرد: برخی هم این مواسات و این کمک های مومنانه را با زبان هنر و شعر به تصویر کشیدند که این اقدام ارزش مواسات و همدلی مردم ایران را دوچندان کرد.
وی با بیان اینکه مداحان، مبلغان اسلام و دعوت‌کنندگان مردم به حیات طیبه هستند، عنوان کرد: یکی از توصیه های قرآن به مسلمانان مراقبت از یکدیگر و توصیه به صبر است. اگر افراد جامعه اسلامی یکدیگر را توصیه به صبر و حق نکنند جامعه در مسیر خسران و زیان زدگی قرار می گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: امروز دعوت مردم به شرکت حداکثری در انتخابات مصداق بارز تواصی به حق است و یک مداح و ذاکر اهل بیت(ع) می تواند به شکل هنرمندانه ای این تواصی را در حاشیه برنامه مداحی خود انجام دهد.

وی ادامه داد: جامعه قوی و توانمند جامعه ای است که افراد آن به هم متصل شوند و برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت اطرافیان خود را به صبر و حق دعوت کنند، چنین جامعه ای از خسران در امان است و با قدم های استوار در مسیر اقامه مکتب اهل بیت(ع) گام برمی دارد.

حجت الاسلام قمی با اشاره به بسته محتوایی ارائه شده توسط آستان قدس رضوی به مداحان و ذاکران حرم مطهر رضوی اظهار امیدواری کرد امسال شاهد دهه کرامت پربارتری باشیم و مردم بیش از پیش با معارف اهل بیت(ع) آشنا شوند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…