نسخه آزمایشی
به همت موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی انجام شد
۱۴۰۰-۰۳-۲۱
توزیع 6 هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان محله خواجه ربیع مشهد
به همت موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، طی 3 ماه اول سال جاری 6 هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان محله های محروم شهر مشهد از جمله خواجه ربیع توزیع شده است.

مدیر عامل موسسه فرهنگیِ بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی در گفت و گو با آستان نیوز گفت: در شرایط اقتصادی اخیر و شیوع ویروس کرونا، محرومان بیش از پیش نیازمند حمایت خیران و نهادهای حمایتی هستند. موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی سعی کرده است با همکاری ائمه جماعات مساجد، نیازمندان را شناسایی کند تا از حمایت های این موسسه بهره مند شوند.
حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عطاران طوسی اذعان کرد: این موسسه در راستای حمایت از محرومان و دلجویی از اقشار آسیب پذیر جامعه از محل جمع آوری نذورات و کمک های خیران در گلزار شهدای رضوی(گلزار شهدای خواجه ربیع) اقدام به اطعام ایتام و نیازمندان می کند. در سه ماه اول سال جاری، هر هفته شب های جمعه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، هزار پرس غذای گرم طبخ و در بسته‌بندی‌های بیرون بر،درب منازل نیازمندان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: برنامه این موسسه برای اقشار آسیب پذیر جامعه در منطقه خواجه ربیع مشهد، توانمندسازی، رفع مشکلات و معضلات اجتماعی است که به صورت دراز مدت انجام خواهد شدکه مقدمات کار در این مجموعه صورت گرفته است.
عطاران طوسی ادامه داد: هم چنین در مناسبت های مذهبی مختلف از جمله اعیاد شعبانیه و شب های قدر نیز، غذای گرم بعد از برگزاری مراسمات مذهبی گلزار شهدای رضوی در بین شرکت کنندگان مراسم توزیع می شود.
موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی یکی از موسسات آستان قدس رضوی است که اداره آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر، گلزار شهدای رضوی (آرامستان خواجه ربیع) مشهد مقدس، فرهنگسرای حضرت امام رضا(ع) سبزوار و کتابخانه حضرت امام رضا(ع) قاین را بر عهده دارد.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…