نسخه آزمایشی
۱۴۰۰-۰۳-۲۱
اهتزاز پرچم کرامت در حرم علی بن موسی الرضا(ع)
در شب میلاد حضرت معصومه(س) و همزمان با آغاز دهه کرامت، پرچم گنبد حرم مطهر حضرت رضا(ع) تعویض شد تا نویدبخش ایام شادی و سرور اهل بیت(ع) به مومنان باشد.

به گزارش آستان نیوز، پرچم گنبد و پوش ضریح حرم مطهر رضوی، عصر امروز با حضور خادمان حضرت رضا(ع) تعویض شد و زائران حاضر در صحن و سرای حضرت نیز همنوا با خادمان، شکرانه های کرامت را زمزمه کردند.

آیین تعویض پرچم حرم مطهر رضوی، در مناسبت های مختلف از جمله دهه کرامت برگزار می شود و سرآغازی برای جشن های باشکوه این دهه فرخنده است.

ویژه برنامه های آستان قدس رضوی در دهه کرامت نیز از امشب آغاز می شود و در کنار برنامه های متعدد در صحن و سرای حضرت، جای جای مشهدالرضا(ع) و ایران اسلامی شاهد برپایی محافل جشن و سرور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خواهد بود.

در دهه کرامت، بارگاه امام مهربانی میزان زائران و مجاورانی خواهد بود که برای شادباش گویی میلاد خواهر به آستان بوسی حریم قدسی برادر می آیند. مگر می شود در این حریم باشی و قرار، میهمان قلبت نباشد. تمام سال قدم از پی قدم، نفس به دنبال نفس و ذکر از پی ذکر، به بارگاهش می رویم و نیاز خود را به دیده اشک به آستانش می بریم. همیشه این حریم رحمانی، ملجأ بی پناهان بوده اما این روزها در شادی ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت رضا(ع)، دل هایمان بیشتر از همیشه، امیدوار به لطف و کرم آنان خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

حضور تولیت آستان قدس رضوی در مناطق محروم حاشیه شهر مشهد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت از مناطق حاشیه شهر مشهد بازدید و ضمن گفت‌وگو با ساکنان این مناطق از نزدیک…