۱۴۰۰-۰۴-۱۶

اجرای 9000 برنامه در چهاردهمین دوره جشن‌های زیر سایه خورشید

موسسه جوانان آستان قدس رضوی در ایام ولادت حضرت رضا(ع) و دهه کرامت، بیش از 9000 برنامه فرهنگی در اقصی نقاط کشور برگزار کرد.

به گزارش آستان نیوز، چهاردهمین دوره جشن‌های زیر سایه خورشید با افزایش کمی و کیفی در سال جدید و متناسب با شرایط کرونا به نحوی شکوهمند و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. امسال در مجموع 65 کاروان به 31 استان کشور اعزام شده و جشن‌های زیر سایه خورشید را در اماکن مختلف استانی با حضور خدام بارگاه رضوی برگزار کردند.

این دوره جشن‌های مردمی زیرسایه خورشید امسال با همکاری 3000 تشکل مردمی و با حضور بالغ بر 200 نفر از خدام حضرت رضا(ع) در سراسر کشور برگزار شد و در مجموع بیش از 9000 برنامه در این ایام توسط کاروان‌های زیر سایه خورشید اجرایی شد.

موسسه جوانان آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن زیرساخت‌ها و فضای اردویی، ضمن میزبانی از گروه‌ها و تشکل‌های مردمی و دانشجویی از سراسر کشور برنامه‌های مختلف مناسبتی در مشهد مقدس برگزار کرده است.

در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) تئاتر «جابر» ویژه دختران به روی صحنه نمایش رفت که در آن یک گروه دانشجویی از شهر قم دو شب اجرا را روی صحنه بردند که با استقبال خوب 200 مخاطب همراه شد.

میزبانی از خادمین، مدیران و مداحان و مبلغان کاروان‌های زیر سایه خورشید نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) صورت گرفت.

همچنین ویژه برنامه جشن دهه کرامت در دانشگاه فردوسی با همکاری مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) و با حضور پرچم حرم و اهدا متبرکات و پذیرایی متبرکی برای 300 نفر در ایام دهه کرامت برگزار شد.

همچنین در این ایام مبارک 60 نفر از هیئت فاطمیون که شامل فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بودند از حضور در این دوره جشن‌های معنوی بهره بردند.

میزبانی از کاروان 40 نفره، گل آرایی حرم مطهر، جشن حلقه تربیتی دانشجویی نورالشهدا برای دختران شهدای مدافع حرم فاطمیون و اهدا متبرکات به گروه جهادی شهید محرابی در جشن روز دختر در حاشیه شهر مشهد از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مجتمع برگزار شد.

اردوگاه فرهنگی تربیتی آسمان هشتم نیز در این ایام میزبان 1200 نفر از جوانان و نوجوانان در قالب گروه‌ها مختلف مردمی بود؛ یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این اردوگاه در ایام دهه کرامت، میزبانی از کودکان کار مشهدی بود که یک روز کامل این بچه‌ها از تمامی بازی‌ها و برنامه های اردوگاه استفاده کردند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

پخش زنده حرم مطهر