۱۴۰۰-۰۴-۲۶

تفاهم‌نامه همکاری میان آستان‌های مقدس رضوی و کاظمین به امضا رسید

طی نشستی که با حضور رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و قائم مقام تولیت حرم امامین کاظمین(ع) برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری علمی و فرهنگی میان این دو آستان مقدس به امضا رسید.

به گزارش آستان نیوز، این نشست با حضور سعد محمد حجیه، قائم مقام تولیت حرم امامین کاظمین(ع) و هیئت همراه، عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران موسسات و مراکز فرهنگی و علمی این سازمان در دفتر سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد.
در این نشست بر ضرورت تعامل و همکاری بین دو آستان مقدس در زمینه‌های علمی و فرهنگی تاکید شد و موارد همکاری بین دو آستان ذیل هر کدام از موسسات حاضر در نشست در قالب محورهای همکاری به امضاء قائم مقام تولیت حرم امامین کاظمین(ع) و ریاست سازمان علمی و فرهنگی رسید تا پس از استحضار تولیت‌ها و تایید نهایی، جهت اجرا ابلاغ شود.
یکی از محورهای همکاری در حوزه قرآن کریم در زمینه برگزاری دوره‌های تلاوت قرآن، روخوانی و روانخوانی قرآن مجید، برگزاری همایش‌های مشترک قرآنی در مناسبت‌های مختلف سال، همکاری در آموزش مربیان مهدالرضا و ... بود.
همچنین روسای دانشگاه‌های علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع) اعلام آمادگی کردند تا در زمینه‌های برگزاری سمینارها و همایش‌های مختلف در مناسبت‌های خاص، انتشار نشریات به زبان‌های عربی و فارسی و... با آستان مقدس کاظمین همکاری داشته باشند.
مدیران موسساتی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، موسسه آفرینش‌های هنری و موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی نیز برای هر گونه همکاری مشترک اعم از تولید محصولات هنری و هدایا، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک عرضه و فروش آثار و... اعلام آمادگی کردند.
هچنین همکاری کتابخانه‌های دو آستان‌ مقدس از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر