۱۴۰۰-۰۵-۰۶

اختتامیه جشنواره پیشگامان قرآنی حرم مطهر رضوی برگزار شد

جشنواره پیشگامان قرآنی حرم مطهر رضوی که در قالب مسابقه ویژه فراگیران کلاس های دارالقرآن مرکز قرآن کریم آستان قدس برگزار شده بود خاتمه یافت.

به گزارش آستان نیوز، جشنواره پیشگامان قرآنی حرم مطهر رضوی که مورد استقبال فراگیران کلاس های دارالقرآن، مرکز قرآن و دنبال کنندگان کانال زندگی بر مدار قرآن قرار گرفته بود، از تاریخ 13 تا 24 تیر ثبت نام و در حدفاصل تاریخ 30 تیر تا 3 مرداد نیز برگزار شد و در نهایت امروز با اعلام نفرات برتر هر بخش خاتمه یافت.

رشته های حفظ قرآن کریم در جزء 10، 15،20 و کل قرآن، ترتیل، ترجمه و مفاهیم خطبه غدیر و زیارت امیرالمومنین علی علیه السلام در روزر عید غدیر، محورهای مسابقه و رقابت بین علاقمندان بود.

افزون برآن خوشنویسی نیز در دو گروه سنی 8 تا 16 سال و بالای 16 سال نیز بخشی دیگر از این مسابقه بود. 

 

تعداد شرکت کننده ها در هر بخش

139 فراگیر خواهر در رشته ترتیل شرکت داشتند که از این تعداد 102 نفر زیر 16 سال و 37 نفر بالای 16 سال سن داشتند. در رشته حفظ 10،15، 20 و کل قرآن نیز 136 نفر شرکت داشتند که 104 نفر از این افراد بالای 16 سال و 32 نفر پایین 16 سال بودند.

در رشته ترجمه و مفاهیم خطبه غدیر بدون لحاظ شرط سنی 50 شرکت کننده و در رشته ترجمه و مفاهیم زیارت امیرمومنان علی علیه السلام در روز غدیر نیز 33 نفر به رقابت پرداختند.

و اما در بخش برادران در رشته ترتیل مجموعا 36 نفر شرکت کرده اند که محدوده سنی آنها زیر 16 سال بوده است در بخش خوش نویسی 10 نفر و در محور حفظ 10،15، 20 و کل قرآن نیز 26 نفر به رقابت پرداختند که از این تعداد 19 نفر زیر 16 سال و 7 نفر بالای 16 سال سن داشته اند.

گفتنی است نفر اول این مسابقات لوح تقدیر، یک جلد قرآن و یک تخته پتو هدیه گرفته است و نفر دوم نیز لوح تقدیر و یک تخته پتو و نفر سوم لوح تقدیر به علاوه بن خرید از فروشگاه های به نشر را دریافت کرده اند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر