در شب عاشورای حسینی؛
۱۴۰۰-۰۵-۲۸

٢۵٠٠ پرس غذای گرم در زاهدان توزیع شد

همزمان با شب عاشورای حسینی ٢۵٠٠ پرس غذای گرم با همت خیرین و خادمياران رضوي هيئت ابوالفضلی ها(ع) بین نیازمندان و هيئت های مذهبی حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.

به گزارش آستان نیوز از سیستان بلوچستان ناصر موحدی، مسئول کانون هیئت ابوالفضلی های زاهدان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایشان اظهار کرد: همزمان با شب عاشورای حسینی ٢۵٠٠ پُرس غذای گرم به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال که به همت خیرین و خادمیاران رضوی این هیئت تهیه شده بود بین نیازمندان و هيئت های مذهبی حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.

وی افزود: طبخ غذا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و به‌ منظور جلوگیری از تجمع و پس از بسته‌بندی در محل هيئت، توسط مدیران هیئت ها تحویل و در بین نیازمندان و هيئت های مذهبی حاشیه شهر زاهدان توزیع شد.

موحدی با بیان اینکه این غذاها با حفظ کرامت محرومان و نیازمندان در حاشیه شهر زاهدان توزیع شد گفت: بنا بر فرموده رسول اکرم(ص) از موجبات مغفرت پروردگار اطعام است و بنا بر روايتي از امام صادق(ع)، ثواب اطعام مؤمن توانگر معادل نجات دادن یک برده از قربانی شدن است، حال آن كه ثواب اطعام مؤمن نيازمند معادل رهایی صد برده از قربانی شدن است.

وی با اشاره به اینکه ماه محرم ظرفيت بی بديلی برای هدايت نذورات به سوی مردم مؤمن، شريف و نيازمندان واقعی است تصریح کرد: هیئت ابوالفضلی ها(ع) زاهدان که به همت خیرین و تعدادی از خادمياران رضوی زاهدان تأسیس شده است همه ساله در شب‌های تاسوعا و عاشورای حسینی با برگزاری مراسم با اطعام عزاداران حسینی در محل هيئت پذیرای هیئت های حاشیه شهر زاهدان بوده که در دو سال اخیر با شیوع ویروس کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی این امر به صورت تهیه و توزیع غذای گرم بسته بندی شده به هيئت های مذهبی صورت می گیرد. 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر