۱۴۰۰-۰۶-۲۱

ساماندهی 300 ارزیاب سامانه کیفیت طیب در سراسر کشور

تاکنون بیش از 300 ارزیاب، برای انجام ارزیابی‌های سامانه کیفیت طیب در نقاط مختلف کشور ساماندهی شده‌اند.

به گزارش آستان نیوز، سامانه کیفیت طیب که در سال گذشته به بهره‌برداری رسید، زیرساختی مناسب برای ارزیابی کیفیت محصولات و خدمات بر اساس شاخص‌های طیب است و می‌تواند روند ارتقاء کیفیت در مسیر دریافت نشان طیب مستند می‌کند. یکی از ملزومات توسعه استفاده از این سامانه، به کارگیری کارشناسان و ارزیابان در سطح کشور بوده که به گفته مدیر عامل موسسه کیفیت رضوی، این امر به میزان قابل توجهی محقق شده است. حسین زمانی در این باره می‌گوید: در این زمینه تا کنون بالغ بر 110 چک لیست ارزیابی بر اساس بوم کیفیت طیب تدوین و حدود 300 ارزیاب در سراسر کشور برای همکاری در فرایند مزبور سازماندهی شده‌اند.

 

مشاور تولیدکنندگان برای بهبود کیفیت محصولات
مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی می‌گوید: این موسسه مانند یک مشاور و ناظر تخصصی کیفیت، در کنار تولیدکنندگان است تا به صورت مستمر نقاط ضعف یا نقاط قابل ارتقا را شناسایی و اقدامات لازم برای رسیدن به سطح مطلوب انجام شود. در این راستا برای هر زنجیره محصول، گروهی از متخصصان و مشاوران به عنوان اعضاء کمیسیون‌های بهبود شناسایی و سازماندهی شده‌اند تا با استفاده از نظرات آن‌ها فرایند بهبود کیفیت، راهبری شود.

 

از ارزیابی و اصالت‌سنجی تا عارضه‌یابی
او ادامه می‌دهد: سامانه کیفیت طیب بستر اصلی ارائه خدمات کیفیت به شرکت‌های طرف قرارداد است و طی یک سال اخیر حدود 250 محصول و واحد صنفی، تحت پوشش این سامانه قرار گرفته‌ و خدماتی همچون رهگیری، اصالت‌سنجی، ارزیابی و رتبه‌بندی، استانداردهای مصرف و بهره‌برداری، عارضه‌یابی و بهبود کیفیت و... به آن‌ها ارائه شده است. مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی، اصالت‌سنجی را یکی از کارکردهای مهم  سامانه طیب معرفی می‌کند و می‌گوید: این خدمت در قالب نظارت پویا بر اجرای استانداردهای ملی و ضوابط الزامی تولید و عرضه محصولات ارائه می‌شود. زمانی می‌افزاید: ارزیابی کیفیت یکی دیگر از این کارکردهاست که از طریق ایجاد درگاه‌های مناسب ارزیابی عمومی و تخصصی و ارائه نتایج در داشبوردهای مدیریتی انجام شده است و طی آن، روند رشد کیفیت متناسب با زمان، طبق ارزیابی‌های دوره‌ای قابل مشاهده و سنجش است.

 

 رهیگری زنجیره تولید تا مصرف
وی با اشاره به رهگیری به‌عنوان یکی دیگر از خدمات این سامانه هم می‌گوید: با استفاده از این کارکرد، امکان مشاهده روند تولید تا مصرف در زنجیره‌های مربوطه وجود دارد. علاوه بر آن سامانه طیب به گونه‌ای طراحی شده که امکان ارائه معیارهای اصیل برای معرفی محصولات و خدمات هم در آن دیده شده است تا علاوه ‌بر مرجعیت در حوزه تبلیغات و برندسازی، الگوی مناسبی برای تبلیغ محصولات و برندها ارائه شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر