همراه با یکی از آثار پرفروش انتشارات آستان قدس رضوی؛
۱۴۰۰-۰۶-۲۲

روایت «به‌نشر» از زندگی پرافتخار سلمان فارسی

کتاب «زندگی پرافتخار سلمان فارسی،پیش‌گام رابطه ایران و جهان اسلام»که به همت انتشارات آستان قدس رضوی به رشته تحریر درآمده است، به روایت زندگی نخستین فرد از سرزمین پارس می‌پردازد که به شرافت اسلام نائل شد.

 به گزارش آستان‌نیوز، براساس روایات متعدد و متون تاریخی، در میان ملت‌ها، هیچ ملتی مانند ایرانیان به پیشواز اسلام نرفته‌اند و این از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ساکنان این سرزمین در طول تاریخ است که با کیاست و درایت خود در میان آیین‌ها، آیین حق را برگزیدند و در این راستا، نگهبانی جدی و یاوری استوار برای اسلام بودند.
سلمان فارسی نیز از چهر‌ه‌های نامور تاریخ اسلام، از یاران نزدیک پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) بوده و نقش ویژه‌ و برجسته‌ای در تحولات صدر اسلام به ویژه نبرد احزاب ایفا کرده است. در وصف این بزرگ‌مرد تاریخ اسلام، آثار بسیاری نگاشته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کتاب «زندگی پرافتخار سلمان فارسی،(پیش‌گام رابطه  ایران وجهان اسلام» از مجموعه 10 جلدی داستان زندگی اصحاب پیامبر اشاره کرد.
دراین کتاب از رادمرد فرزانه‌ای سخن به میان آمده که در دلدادگی به اهل بیت(ع) شهره آفاق بود، با آغوشی باز اسلام را پذیرا شد و در پرتو ایمان و عمل به جایی رسید که کرامت و کارهای خارق‌العاده‌ای از او سر می‌زد. کسی که حضرت امیرالمومنین(ع) از مدینه با نیروی «طی الارض» به مدائن، کنار پیکرمطهرش آمد، آن را غسل داد، بر پیکر او نمازخواند و آن را به خاک سپرد.
این اثر به قلم نویسنده توانای کشور مرحوم آیت‌الله «محمد محمدی اشتهاردی» نوشته شده که بیش از 200 کتاب در زمینه‌های تفسیر قرآن، سیره اهل بیت(ع) تاریخ اسلام، دین، اخلاق و ادبیات از او به یادگار مانده است.
این اثر تاکنون توسط به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در سه نوبت و تیراژ 4 هزار نسخه منتشر شده است.
علاقه‌مندان به تاریخ اسلام و سبک زندگی اسلامی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی فروش کتاب به‌نشربه نشانی www.behnshr.com یا فروشگاه‌های کتاب این انتشارات در مشهد و سراسر کشور مراجعه کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر