در اولین روز از هفته دفاع مقدس؛
۱۴۰۰-۰۶-۳۱

پویش «نذرروضه شهدا» در روستای شهید پرور محمدآباد برگزار شد

همزمان با نخستین روز از هفته پرخیر و برکت دفاع مقدس و در آستانه اربعین حسینی، پویش «نذر روضه شهدا» به‌یاد و نام شهیدان «محمدرضا زمانی»، «حسن عباسیان» و «عباس صفرزاده» در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که درب منازل شهیدان حسن عباسیان، محمدرضا زمانی و عباس صفرزاده برگزار شد، پس از قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام جواد رحیمی اظهارکرد: فلسفه حضور شهدا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل دفاع از دین مبین اسلام بود.
وی افزود: اکثر شهدا اطاعت از ولی فقیه را رکن اصلی اتحاد و پیروزی دانسته و در وصیت نامه خود برآن تاکید داشته‌اند.
خطیب مراسم اضافه کرد: خون شهدای عزیز عامل تقویت انقلاب نظام مقدس جمهوری اسلامی است و شهدا نسبت به دین خود احساس مسئولیت کردند.
وی در ادامه با اشاره به خصوصیات اخلاقی و رفتاری این سه شهید بزرگوار عنوان کرد: جهاد اکبر همان مبارزه با نفس است و راه و روش آن در کتاب الهی و بررسی زندگی انبیا پیداست؛ جوانان در رأس برنامه دشمن قرار داشته و هدف اصلی دشمن، تحریف آنان است.
حسین باقری با نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی حاضرین در محفل را به فیض رساند.
ضمناً در حاشیه برنامه، بروشور حاوی معرفی کتاب با موضوع دفاع مقدس زندگینامه و وصیت‌نامه شهیدان توسط کتابخانه حضرت امام رضا(ع) روستای محمدآباد وابسته به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) بین حاضران در محفل توزیع شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر