همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
۱۴۰۰-۰۷-۰۱

کتاب «من زینب تو هستم» در حرم مطهر رضوی رونمایی شد

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، از کتاب «من زینب تو هستم» در حرم مطهر رضوی رونمایی شد.

به گزارش آستان‌نیوز، محمدزاده یکی از رزمندگان دفاع مقدس در ابتدای این مراسم که در رواق کتاب حرم مطهر رضوی برگزار و به صورت زنده در فضای مجازی پخش شد، با بیان اینکه بحث روایتگری دفاع مقدس لحظه به لحظه خاطره است، گفت: 31 شهریورماه در مقطعی جنگ شروع شد که یک سال از انقلاب بیشتر نگذشته بود و دشمن با این تصور غلط که ارتش ایران از هم فرو پاشیده است در صدد بود عقده‌های دیرینه خود را به ظهور و بروز برسانند.
وی بیان کرد: آنان با این تصور اشتباه جنگ را بر ما تحمیل کردند اما نمی‌دانستند مردم ما همان مردمی هستند که سال 57 انقلاب کردند و رژیم ستم شاهی را سرنگون ساختند.
محمدزاده ادامه داد: هنوز در خوزستان لشکری سازماندهی نشده بود که اولین گردان رزمنده و مدافع مرزهای کشور از مشهد مقدس در تاریخ 7 تیر1359 به سمت مناطق جنگی حرکت کردند و استان خراسان رضوی 23 هزار شهید دارد که حدود 880 شهید در حرم دفن شده‌اند.
وی تصریح کرد: ما جنگ‌های بسیاری را تجربه کردیم و تاکنون هر جنگی که به پایان رسیده یک بخشی از خاک ایران، از این کشور جدا شده است، از همین رو یکی از دلایل تقدس جنگ تحمیلی این است که به تاسی از نهضت عاشورا و توسل به آقا امام حسین(ع) دست دشمنان را از خاک و وطنمان کوتاه کردیم.
در ادامه این مراسم کتاب «من زینب تو هستم» معرفی و خوانش شد؛ این کتاب عشق و ایثار و مرارت‌های خواهری را به تصویر کشیده که پس از شهادت و اسارت برادرانش دیگر به زندگی قبل بازنگشت. زینب‌وار پای عشق خواهر و برادری‌اش ایستاد. در برشی از این کتاب می‌خوانیم: کیفم را برداشتم و بدو بدو و از پله‌ها پایین رفتم. درست به موقع رسیدم، سعیدم را جلوی چشمم بیرون آوردند. حس عجیب در من شعله کشید. شدم همان خواهری که آرزو داشت توی عروسی برادرش شادی کند. دست و پایم می‌لرزید. با عجله نقل‌ها را از کیفم درآوردم. سعید را هم دیدم، خودِ خودش بود، همان‌طور شاخ شمشاد، ماه داماد و رعنا. تصدقش رفتم. از این احساس گر گرفتم. هول کردم و تمام نقل‌ها را یک‌باره روی سرش پاشیدم. سعیدم در حال عبور بود. نقل‌ها لابه‌لای موهای حجیم و فرفری‌اش گیر کردند. ناگهان، باتق و توقِ سُر خوردن نقل‌ها روی تابوت به خود آمدم. هر نقلی که به زمین پرت می‌شد، ضربه‌ای بر سرم کوفته می‌شد.
شهید سعید(رستم)نامدار، تخریبچی لشکر 27 محمدرسول‌الله(ص) در تاریخ 25 آبان سال 1361 در عملیات زین العابدین(ع) منطقه سومار - مندلی به فیض شهادت نائل شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر