مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی خبر داد،
۱۴۰۰-۰۷-۲۱

آموزش یک میلیون نفر قرآن‌آموز در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم»

مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته یک میلیون نفر در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» روخوانی قرآن را آموزش خواهند دید.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود میریان در رابطه با طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» اظهار داشت: چهارمین اجلاسیه اعتاب مقدسه در بهمن ماه 1399 تشکیل شد که یکی از ویژگی‌های مهم آن ارائه نتایج تحقیق‌ها و پژوهش‌های انجام شده در سطح ملی بود که نشان می داد فقط  ۱۰درصد از مردم می‌توانند قرآن بخوانند و از میان آنها فقط 3 درصد صحیح می‌خوانند. بر همین اساس برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت تا روخوانی قرآن در قالب یک طرح ملی مطرح شود.
وی با اشاره به اهمیت روخوانی قرآن تأکید کرد: اعتاب مقدسه در واقع مأمنی هستند که مردم در آنجا به تلاوت قرآن و ادعیه می پردازند و از همین رو این مکان‌های متبرک از دیرباز نقش مهمی در پایداری اعتقادات و به تبع خواندن قرآن و ادعیه داشته‌اند. از همین رو پس از آن اجلاسیه خواندن قرآن به عنوان نخستین گام مورد توجه قرار گرفت و نهضت ملی آموزش روخوانی قرآن کریم به عنوان «من قرآن را دوست دارم» آغاز شد که تا امروز به کار خود ادامه داده است.
وی افزود: این طرح با پوشش دادن رده‌های سنی مختلف از کودک ۸ ساله تا بزرگسالان و هر کسی که بتواند قرآن را بخواند هدف خود را آموزش روخوانی قرآن قرار داد تا از این طریق دریچه‌ای به سوی آشنایی با تعالیم دین مبین اسلام و انس با قرآن برداشته باشد. جامعه در نظر گرفته شده برای این طرح با توجه به برآوردها حدود یک میلیون نفر در سطح کشور ارزیابی شده است.
حجت الاسلام میریان تصریح کرد: اعتاب مقدسه حضرت عبدالعظیم(ع)، حضرت شاه‌چراغ(ع)، حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران، سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی بقاع و امام‌زاده‌ها و دو مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی در این طرح ملی مشارکت و همکاری دارند.
وی افزود: شرکت کنندگان در این طرح معنوی که از تیرماه امسال و همزمان با ولادت امام رضا(ع) آغاز شده و تا تیرماه سال 1401 ادامه خواهد داشت می‌توانند با ثبت نام در سامانهwww.quranlove.net و دانلود 14 فایل آموزشی روخوانی قرآن که توسط استاد احمد ابوالقاسمی آموزش داده شده است نسبت به شرکت در این طرح اقدام کنند. پس از ثبت نام اولیه 14 فایل در اختیار قرآن آموزان قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام میریان خاطرنشان کرد: پس از ثبت نام در سامانه پشتیبان این طرح به عنوان معلم با شرکت‌کنندگان در پنج نوبت تماس می‌گیرد. ابتدا برای آشنایی سپس بعد از پایان جلسه پنجم و تماس سوم نیز در پایان درس دهم و همچنین تماس چهارم در پایان درس چهاردهم برقرار می‌شود تا قرآن آموزان تحت آموزش زیر نظر مربی قرار بگیرند. تماس پنجم نیز برای امتحان از این عزیزان است که در صورت قبولی و کسب امتیاز 80 گواهینامه‌ای برای شرکت‌کنندگان در طرح صادر می‌شود.
مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی تصریح کرد: بعد از صدور گواهینامه برای کسانی که در آزمون قبول شده‌اند آنها می‌توانند با کد ملی خود وارد سامانه  قرعه کشی شده و از جوایز آن بهره‌مند شوند. قابل ذکر است که هر هفته 14 جایزه یک میلیون تومانی و یک جایزه 14 میلیون‌ تومانی به قید قرعه به عزیزان شرکت کننده در این طرح تقدیم می‌شود.
وی از مهلت شرکت در این طرح ملی تا تیرماه سال 1401  خبر داد و گفت: بی‌شک حضور در طرح روخوانی قرآن نه تنها موجبات انس با قرآن و آشنایی با کتاب آسمانی ماست که نور معنویت زندگی ما را نیز تحت شعاع قرار خواهد شد و به ترویج فرهنگ قرآن خوانی در سطح کشور خواهد انجامید.
گفتنی است عموم علاقه‌مندان، خانواده‌ها، موسسات قرآنی، نهادهای فرهنگی و قرآنی می‌توانند برای برقراری ارتباط مستمر و کسب اطلاعات بیشتر در این باره به سامانه ارتباطات مردمی حرم مطهر با شماره 138 تماس حاصل فرمایند و یا برای ثبت نام در این طرح از طریق شماره‌های 32290876 و داخلی 133 و 135 با مرکز قرآن آستان قدس رضوی اقدام کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر