مهدی رضوی کیا:
۱۴۰۰-۰۷-۲۹

اصل خادمیاری رسیدگی به امور محرومین در شهرستان‌ها است

پس از اتمام انتخابات شورای هماهنگی خادمیاران؛ اولین جلسه رسمی با حضور کلیه منتخبین، دبیر خادمیاری استان خراسان رضوی و مدیر مرکز خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی استان‌ها در محل سالن اجتماعات بنیاد کرامت آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز از خراسان رضوی، در این جلسه مهدی رضوی کیا، مدیر مرکز خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی در استان‌ها گفت: یکی از برنامه‌های آستان قدس تشرف خادمیاران رسمی دارای کد خدمت است، بنابر ارزش و جایگاه خدمت در حرم رضوی پذیرش افراد به صورت غیررسمی مجاز نیست و باید خادمیاران پس از طی کردن فرایند گزینش و آزمون حرم شناسی برای شیفت حرم معرفی شوند.

وی اظهار کرد: ما در آستان قدس دو گروه خادمیار و یاور رضوی داریم که خادمیاران پس از گذراندن مراحل اداری گزینش در سامانه رضوی ثبت شده و دارای کد خدمت هستند و یاوران رضوی مشتاقان خدمت هستند که به دلیل نداشتن کد خدمت تنها مجاز به همکاری با دفاتر کانون خدمت در شهرستان‌ها می‌باشند.

رضوی کیا بیان کرد: خادمیاری تنها به شیفت حرم نیست، خدمت در حرم رضوی تنها یک تشویق برای خادمیار است، اصل خادمیاری رسیدگی به امور محرومین و خدمت در شهرستان‌هاست.

در ادامه این جلسه پس از انتخاب یک نفر از اعضای شورای هفت نفره به عنوان مسئول شورا موضوعاتی شامل ثبت 19 کانون خدمت عمومی و تخصصی در شهرستان‌ها، ساماندهی وضعیت خادمیارانی که هنوز موفق به فرایند گزینش نشدند، ثبت خدمت خادمیاران در سامانه، نظارت بر عملکرد کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان‌ها و بررسی تخلفات و پیگیری مشکلات و... مصوب شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد که مسئولین کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان‌ها از خادمیاران دارای کد خدمت معرفی شوند.

گفتنی است، در انتخابات مجمع کانون‌های خدمت رضوی استان خراسان رضوی 5 نفر آقا و 2 نفر خانم به عنوان اعضای اصلی معرفی شدند که در این جلسه پس از رای گیری حسین پاکزاد با کسب بیشترین آراء به عنوان رئیس شورای هماهنگی خادمیاران خراسان رضوی معرفی شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر