۱۴۰۰-۱۰-۲۱

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مؤسسه دامپروری قدس رضوی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی ضمن بازدید از موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی و آشنایی با زیرساخت‌ها و قابلیت‌های این موسسه، نسبت به حمایت و همکاری وزارتخانه در جهت حل مشکلات این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش آستان نیوز، دکتر آرش فرزادنیا، مدیرعامل مؤسسه دامپروری قدس رضوی در خصوص این بازدید عنوان کرد: در این بازدید مواردی از جمله تولید شیر با کیفیت استاندارد برای تأمین شیر مناسب نوزادان مورد بررسی قرار گرفت.

 

ظرفیت موسسه دامپروری رضوی برای تأمین شیر خشک نوزادان
فرزادنیا افزود: در حال حاضر گاوداری کنه‌بیست با تحویل 50 تن شیر با کیفیت عملاً سبب کاهش خروج ارز به واسطه واردات شیر خشک نوزاد  شده است، همچنین این مؤسسه توانسته گواهی‌نامه تولید شیر خام مخصوص شیر خشک نوزادان را از شرکت دنون فرانسه کسب کند و در صورت دریافت تسهیلات بانکی و تکمیل طرح توسعه گاوداری کنه‌بیست، توانایی تولید روزانه بالغ بر 200 تن شیر استاندارد مورد نیاز تأمین شیر خشک نوزادان را خواهد داشت.

فرزادنیا ادامه داد: فرآوری دانه‌های غلات در کارخانه میکرونایزرفلیکر این مجموعه به‌منظور افزایش بهره‌وری خوراک دام و کاهش اتلاف غلات در جیره نشخوارکنندگان نیز از دیگر اقدامات مؤسسه دامپروری قدس رضوی است که با توجه به وارداتی بودن این نهاده‌ها، ساخت این کارخانه کمک شایانی به مصرف درست و بهینه غلات کرده است.

 

آمادگی برای افزایش میزان تولید به 200 تن شیر در روز
وی افزود: گاوداری کنه‌بیست با تولید روزانه حدود 72 تن شیر، بزرگ‌ترین گاوداری در شرق کشور است و با توجه به برنامه توسعه‌ای موسسه و در صورت حمایت مسئولین، این واحد امکان افزایش تعداد دام به حدود 5 هزار رأس دوشا را خواهد داشت که در مجموع تعداد کل دام‌ها به حدود 15 هزار رأس و تولید روزانه شیر به 200 تن خواهد رسید.

دکتر فرزادنیا هم‌چنین گفت: معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این بازدید با فعالیت‌های شرکت لبنی رضوی نیز آشنا شده و با توجه به ظرفیت صادرات این شرکت جهت طرح آزادسازی مجوز صادرات روغن زرد گاوی و خامه برای کشورهای دیگر با ایشان مذاکره شد.

گفتنی است، دکتر علی اکبر متّکان معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در پایان بازدید، ضمن تقدیر و تشکر از موسسه دامپروری قدس رضوی و تلاش‌های این مجموعه در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی، برای رفع مشکلات تحویل نهاده‌ها به موسسه، همکاری و حمایت خود را اعلام داشت.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر