دستیار رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی مطرح کرد:
۱۴۰۰-۱۰-۲۲

توسعه همکاری‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات و دانشگاه امام رضا(ع) در عرصه صنعت

دستیار رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برنامه‌های مفصل و شاخصی دارد و ما به دنبال توسعه همکاری‌های این دانشگاه با بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در عرصه صنعت هستیم.

به گزارش آستان نیوز، محسن مکّیان، در نخستین کارگروه تحوّل صنعت و دانشگاه در بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی، اظهار کرد: رویکرد فعالیت‌ها در بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی ایجاد بهره‌وری در بخش‌های دارای مزیت نسبی بر پایه دانش است.
وی بیان کرد: مأموریت اصلی ما در بنیاد بهره‌وری موقوفات، تأمین منابع مالی مورد نیاز آستان قدس رضوی برای خدمت به زائران و مجاوران است، بنابراین باید بتوانیم با نگاه دانشی و تخصصی، در نشست‌های این کارگروه  یک یا دو پروژه مشخص را تعریف کرده و سنجه‌ها و شاخصه‌های علمی و شفافی را جهت ارزیابی واقعی آن تبیین کنیم، هم‌چنین باید این را بپذیریم که هر آنچه رویکرد دانشی داشته باشد حتما و قطعا به تولید ثروت خواهد رسید.
به گفته مکّیان، در دنیای کنونی بزرگ‌ترین هلدینگ‌ها با بیشترین دارایی‌ها هم گانی حتی نمی‌توانند به اندازه یک اپلیکیشن یا نرم‌افزار ساده خلق ثروت کنند و بر اساس همین تجربیات است که گفته می‌شود علم به معنای واقعی کلمه تبدیل به فناوری و درنتیجه ثروت پاک خواهد شد.
دستیار رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی افزود: در سال ۱۴۰۰، تقریبا در مجامع اکثر شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد بهره‌وری موقوفات، بیش از ۷۵ درصد سود تقسیم کردیم و در این دو سال شیوع کرونا توانستیم موضوع تامین منابع برای آستان قدس رضوی را مدیریت کنیم هرچند که در برخی از حوزه‌ها، طبیعتا تحت تاثیر  شرایط اقتصادی کشور هم هستیم.

همکاری دانشگاه در جذب نخبگان
وی ادامه داد: از سوی دیگر، جذب نخبه برای بنیاد بهره‌وری موقوفات بسیار مهم است و دانشگاه‌ها می‌توانند در این حوزه یاری‌رسان‌ خوبی باشند.مکیان تصریح کرد: با تشخیص رویکردها در این هم‌افزایی، باید بگوییم که حوزه IT & ICT، معماری و شهرسازی، سلامت و درمان و نیز مطالعات بازار، حوزه‌هایی است که می‌تواند بستر فعالیت مشترک ما باشد و منافع مشترک ما در هم‌افزایی در این حوزه‌هاست.

تحولات علمی پژوهشی در مجموعه آستان قدس
دکتر مرتضی رجوعی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در این جلسه از ورود علمی دانشگاه بین المللی امام ضا(ع) به فعالیت‌های اجرایی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: طی سه سال اخیر ۲۰ طرح پژوهشی تقاضا محور توسط این دانشگاه در مجموعه‌های آستان قدس رضوی اجرا شده است.
وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تلاش دارند نگاه علمی به عرصه‌های اجرایی آستان قدس رضوی داشته باشند، گفت: خوشبختانه شاهد روند رو به رشد و تحولات در حوزه‌های علمی- پژوهشی، در مجموعه آستان قدس رضوی هستیم.
وی افزود: این دانشگاه فعالیت‌های خود را از یک دانشگاه صرفاً آموزش محور به سمت دانشگاهی پژوهش محور ارتقا داده است و امیدواریم با شکل گیری ارتباط منسجم و علمی با بدنه اقتصادی آستان قدس رضوی به سمت دانشگاه کارآفرین هدایت شود.

اعطا مجوز دو مرکز تحقیقاتی به دانشگاه
رجوعی هم‌چنین از اعطاء مجوز ايجاد دو مرکز با عناوین مركز تحقيقات فناوری‌های زيستی سلامت و مركز تحقيقات كاربردی تبليغ و تربيت دينی به دانشگاه خبر داد و گفت: ۱۲ طرح مركز تحقيقات فناوری‌های زيستی سلامت در حال حاضر قابلیت تجاری سازی دارد که پنج طرح آن دارای ثبت اختراع است.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) اضافه کرد: همزمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور تولیت آستان قدس رضوی از دو اختراع اساتید و دانشجویان دانشگاه با عنوان منبع نور بهينه آندوسكوپی و پروتز هوشمند مجهز به تعديل كننده الكترومغناطيسی رونمایی شد. به گفته وی مراکز تحقیقاتی پل ارتباطی دانشگاه با مراکز اقتصادی، صنعتی و خدماتی است تا ماموریت‌های تعریف شده در حوزه‌های مختلف به خوبی اجرایی شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر