۱۴۰۰-۱۰-۲۲

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه آزادراه مشهد-چناران

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با هدف بررسی روند پیشرفت آزادراه مشهد-چناران، از این پروژه بازدید کرد.

به گزارش آستان نیوز، عباس پناه، مدیرعامل شرکت احداث آزادراه مشهد-چناران درباره جزئیات این بازدید گفت: بازدید دکتر خیرالله خادمی از کیلومتر صفر تا 2.5 آزادراه که شهرداری ساخت آن را بر عهده دارد، صورت گرفت.

 

پیش‌بینی زمان افتتاح فاز اول در صورت تامین اعتبار
وی ادامه داد: یکی از اهداف این بازدید، احیاء صورتجلسه سال 1398 است که با حضور استاندار و شهردار وقت برگزار و مقرر شد 5.2 کیلومتر از آزادراه مشهد – چناران توسط شهرداری مشهد ساخته شود.
مدیرعامل شرکت احداث آزادراه مشهد چناران افزود: در فاز نخست باید 2.2 کیلومتر و در فاز بعدی 3 کیلومتر از آزادراه مذکور توسط شهرداری احداث شود که پیش‌بینی می‌شود فاز نخست آن همزمان با آغاز بهره‌برداری از ادامه مسیر آزادراه و در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری برسد.
وی با تاکید بر همکاری ارکان ذیربط به‌‎منظور تامین منابع مالی و پیشنهاد برای رفع مشکلات تملک باقیمانده مسیر گفت: مقرر شده ادامه فعالیت‌ها تا تکمیل بهره‌برداری کامل پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.

 

میزان پیشرفت پروژه
پناه در مورد آخرین وضعیت آزادراه مشهد-چناران تصریح کرد: طول کلی آزادراه مشهد – چناران - قوچان 120 کیلومتر است و شرکت آزادراه مشهد - چناران، در فاز اول این پروژه احداث 49 کیلومتر از آن را تا اتصال به کمربندی چناران در دست ساخت دارد که در حال حاضر نیز این پروژه از پیشرفت فیزیکی حدود 20 درصدی برخوردار است.

 

از توسعه شهری تا کاهش چشم‌گیر ترافیک
با احداث و بهره‌برداری از این آزادراه، علاوه‌بر باز شدن گره ترافیکی در غرب شهر مشهد مقدس به‌عنوان دومین کلان شهر مذهبی جهان و دومین شهر پرجمعیت کشور، شاهد تاثیر بسیار مهم آن در جذب و هدایت ترافیک عمده بزرگراه‌های امام علی (ع)،  هاشمی رفسنجانی، وکیل آباد و نیز بزرگراه شهید برونسی خواهیم بود.
پناه درباره برخی دیگر از مزایای اجرای این آزادراه گفت: آبادانی و توسعه منطقه، ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم، صرفه‌جويي در مصرف سوخت، كاهش زمان تردد، جلوگيري از بروز حوادث رانندگي در جاده‌های منتهی به ورودی مشهد، افزايش ايمني زائران بارگاه مقدس رضوی، تامین امنیت روانی و راحتی سفر و...  برخی از مزیت‌های این پروژه خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان به جلوگیری از آسیب‌های زیست‌محیطی و آلایندگی‌های صوتی و تسريع در جابه‌جايي كالا و مایحتاج مردم اشاره کرد.

 

لزوم تسریع شهرداری در انجام تعهدات
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در جریان این بازدید بر لزوم تسریع در انجام تعهدات شهرداری مشهد برای ساخت ورودی آزادراه، درکنار ساخت باندهای کندرو تاکید کرد.
گفتنی است، در این بازدید محمود علمایی مدیرکل دفتر جذب سرمایه، اسماعیل احمدی مجری آزادراه مشهد – چناران، محمد پارسا نماینده مجری پروژه در استان و امیربهادر گودرزی مدیر پروژه مشاور فرادید نیز حضور داشتند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر