۱۴۰۰-۱۰-۲۲

ارائه خدمات کار درمانی در بخش فیزیوتراپی بیمارستان رضوی

بیمارستان فوق تخصصی رضوی در راستای ارتقای خدمات پاراکلینیکی خود، ارائه خدمات کاردرمانی به مراجعان را در بخش فیزیوتراپی این بیمارستان آغاز کرد.

به گزارش آستان نیوز، کاردرمانی به استفاده از فعالیت‌های هدفمند و معنی‌داری که موجب افزایش و بهبود کیفیت زندگی و همچنین بهبود رضایت از زندگی خواهد شد، اطلاق می‌شود و می‌توان گفت تمامی بیماران و حتی افراد سالم، در طول زندگی خود به منظور افزایش کیفیت زندگی به آن نیاز دارند.

 

انواع خدمات تخصصی کاردرمانی
این خدمات در حوزه‌های تخصصی کاردرمانی اعم از «نورولوژی و ارتوپدی کودکان»، «نورولوژی و ارتوپدی بزرگسالان»، «اختلالات ذهنی و رفتاری»، «اختلالات روانی»، «اِرگونومی»، «سالمندان» و «مشاوره» به مراجعان ارائه می‌شود.

 

تسریع بهبود آسیب‌های مختلف سیستم عصبی مرکزی
کاردرمانی در حوزه نورولوژی و ارتوپدی کودکان شامل ارائه خدمات به کودکانی می‌شود که به دلیل آسیب‌های مختلف مغزی و نخاعی دچار مشکلات جسمی و محدودیت در انجام فعالیت‌های روزمره خود شده‌اند. همچنین این خدمات به کودکان دارای اختلالات ارتوپدیک ناشی از شکستگی‌ها، پارگی تاندونی و حتی مشکلات سیستم عصبی ارائه می‌شود و در کنار سایر درمان‌ها می‌تواند مؤثر واقع شود.

همچنین ارائه خدمات کاردرمانی در بهبود کیفیت زندگی و ایجاد استقلال در انجام امور روزمره و شخصی بیماران مبتلا به اختلالات روانی اثرگذار است. در حوزه ارگونومی نیز کاردرمانگران می‌توانند در طراحی، مشاوره و تغییر و تصحیح ارگونومی محیط کار، منزل یا مکان‌های مورد نیاز مراجعان، به آنها خدمات‌رسانی کنند.

از سکته قلبی تا ام.اس و پارکینسون
در حوزه نورولوژی و ارتوپدی بزرگسالان نیز کاردرمانی می‌تواند موجب تسریع بهبود آسیب‌های مختلف سیستم عصبی مرکزی و محیطی شود. به طور مثال می‌توان به سکته مغزی، ام‌.‌اس، پارکینسون، سندروم گیلن ‌باره، سندروم تونل کارپال، تاندونیت‌ها و... اشاره کرد.

کاردرمانگران در حوزه اختلالات ذهنی و رفتاری نیز می‌توانند به اغلب کودکانی که در اثر آسیب‌های مغزی به اختلالات ذهنی و رفتاری مبتلا می‌شوند و یا در مواردی نیز به صورت مادرزادی و اکتسابی دچار این اختلالات هستند، کمک کنند. اختلالات اوتیسم، سندروم داون، کمبود توجه، بیش فعالی، اختلالات یادگیری و نوشتن، از جمله این اختلالات ذهنی و رفتاری است که مبتلایان به آنها نیازمند دریافت خدمات کاردرمانی هستند.

 

ارائه خدمت در سه روز ابتدای هفته
گفتنی است، در حال حاضر خدمات کاردرمانی بیمارستان رضوی در شیفت صبح، روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ارائه می‌شود و در صورت نیاز و هماهنگی، امکان ارائه خدمات در سایر روزهای غیرتعطیل هفته نیز وجود دارد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر