۱۴۰۰-۱۰-۲۳

وداع زائران حرم مطهر رضوی با ۲ شهید گمنام دوران دفاع مقدس

زائران حرم‌ مطهر رضوی طی مراسمی باشکوه با پیکرهای مطهر دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس وداع کردند‌.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمود واعظ شهیدی در مراسم وداع با دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که امشب در رواق امام خمینی(ره) حرم‌ مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه شهدا به وظیفه خود عمل کردند و دلیرانه در میدان جهاد حضور یافتند، گفت: حضور این شهدا در اینجا به ما این تذکر را می‌دهد که آيا به وظایف‌مان در قبال آنها عمل کرده‌ایم؟ ما باید آماده پاسخگوی آنها در محضر الهی باشیم و کاری کنیم تا مدیون خون این عزیزان نشویم.
وی ضمن تاکید بر ضرورت یادآوری همیشگی یاد و نام شهدا و حماسه‌آفرینی آنان اضافه کرد: شهدا نماد مهربانی، فداکاری و بهترین الگو برای نسل جوان هستند و بر ما واجب است راه آنان را دنبال کنیم. 
حجت الاسلام واعظ شهیدی با بیان اینکه خداوند به همه امور و جنبه‌های عملی ما اشراف دارد ولی ستارالعیوب است، افزود: خدا از ما دعوت کرده تا با اسماء حسنی او را بخوانیم و تنها از او مدد بخواهیم. این امر در سه مرحله آشنایی با اسماء حسنی، عرفان حقیقی و نزدیک شدن عملی و رفتاری به آنها صورت می‌گیرد. 
سخنران این مراسم ادامه داد: در نام‌های الهی، رئوف و رحمان از جلوه‌های زیبای خداوند هستند و اگر با آنها آشنا و نزدیک شویم خدا نیز به کمک ما می‌آید.
وی درباره مهربانی امام رضا(ع) نیز گفت: رافت و عطوفت این امام همام به‌گونه‌ای بود که حتی دشمنانشان نیز به ایشان متوسل می‌شدند و امام هیچگاه دست رد به سینه آنها نمی‌زدند. 
در این مراسم مهدی سروری و رضا آتش بار، ذاکرین اهل بیت(ع) به ذکر مصیبت و قرائت دعای کمیل پرداختند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی با خانواده معظم شهدا دیدار کرد
تولیت آستان قدس رضوی همزمان با شب رحلت حضرت ام‌البنین(س) و سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، با خانواده‌های معظم…

پخش زنده حرم مطهر