به همت شرکت معادن قدس رضوی صورت می‌گیرد؛
۱۴۰۱-۰۲-۰۵

آغاز به‌کار دوباره کارخانه سنگبری نهبندان در بهار ۱۴۰۱ 

مدیر عامل شرکت معادن قدس رضوی گفت: کارخانه سنگبری نهبندان پس از چند سال توقف، در بهار 1401 آماده بهره‌برداری می‌شود.

سید محمد شریف واقفی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: عملیات احداث کارخانه سنگبری نهبندان در سال 1379 آغاز شد و در سال 1382 به بهره‌برداری رسید.
او ادامه داد: پس از چند سال توقف، در سال گذشته دوباره عملیات بازسازی این کارخانه با مشارکت بخش خصوصی آغاز شد و در فروردین امسال بروزرسانی خط تولید آن به اتمام رسید.
مدیرعامل شرکت معادن قدس رضوی، ظرفیت تولید سالانه کارخانه سنگبری نهبندان را 100 هزار متر مربع عنوان کرد و ادامه داد: با بهره‌برداری از این پروژه، در کارخانه‌های سنگ‌بری این شرکت در نهبندان و سنگ‌بست،  برای 50 نفر به صورت مستقیم و برای 80 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.


شریف واقفی با اشاره به وجود معادن گرانیت در مناطق نهبندان و مشهد گفت: بازسازی ماشین‌آلات و تجهیزات در کارخانه سنگبری نهبندان باعث تکمیل زنجیره تولید سنگ پلاک می‌شود که با توجه به کارنامه شرکت معادن قدس رضوی در اجرای پروژه‌های ملی و همچنین رشد تقاضای گرانیت در بازار داخلی و خارجی، فعالیت این کارخانه بهره‌وری قابل توجهی به دنبال خواهد داشت. 

پاییز؛ افتتاح فاز اول طرح توسعه کارخانه سنگ‌بست
شریف واقفی، بروزرسانی ماشین‌آلات کارخانه سنگ‌بست را نیز یکی دیگر از اقدامات در دستور کار این شرکت اعلام کرد و افزود: این کارخانه یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های سنگبری مشهد به‌شمار می‌رود که باتوجه به فضا و زیرساخت موجود، امکان توسعه و بروزرسانی ماشین‌آلات و تجهیزات آن با رویکرد افزایش تولید و درآمد در این کارخانه وجود دارد.
او ادامه داد: با توجه به حجم عملیات پیش‌رو نظیر بروزرسانی خط تولید، بازسازی ساختمان‌ها و تاسیسات در اختیار و خروج ضایعات، قرار است بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، کارخانه سنگ بست با رویکرد تولید انبوه سنگ پلاک با کیفیت صاداراتی و در فاز اول با ظرفیت 300 هزار مترمربع در پاییز 1401 به بهره‌برداری برسد.
شریف واقفی تصریح کرد: استفاده از تکنولوژی مدرن اهمیت فراوانی در عرصه تولید دارد، از همین رو طبق برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته، منابع مالی مورد نیاز تامین شده و در حال انعقاد قرارداد با پیمانکاران برای بهسازی سوله‌های تولید و تاسیسات و سفارش خرید ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن از تولیدکنندگان داخلی هستیم که پس از خرید و نصب، امکان افزایش تولید، اشتغال و درآمد در کارخانه سنگ‌بست فراهم خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

پخش زنده حرم مطهر