تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رئیس سازمان صدا و سیما تأکید کرد؛
۱۴۰۱-۰۳-۲۲

لزوم بهره‌گیری از تولیدات رسانه‌ای و هنری برای تعمیق معرفت دینی در جامعه

تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم بهره‌گیری از تولیدات رسانه‌ای و هنری برای تعمیق معرفت دینی در جامعه تأکید کرد.
به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در دیدار رئیس سازمان صداوسیما که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد، از همکاری‌‌های خوب و نزدیک رسانه ملی با آستان قدس رضوی تقدیر و اظهار کرد: سازمان صداوسیما سازمانی پراهمیتی است که همواره موردتوجه مقام معظم رهبری بوده است.
وی در ادامه به اهمیت بهره‌گیری از هنر در عرصه تعمیق معرفت دینی در جامعه تأکید و با اشاره به زیرساخت‌های رسانه‌ای فراهم شده در آستان قدس، ابراز کرد: پیوند بین مضامین دینی و عرصه‎های مختلف هنری در رسانه‌ یکی از بهترین و اثرگذارترین راهکارها برای انتقال مفاهیم دینی و تعمیق معنویت در جامعه است.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت انعکاس پیام‌ها و مفاهیم دینی در قالب‌های مختلف رسانه‌ای، ابراز کرد: اگرچه پخش منبر و سخنرانی‌های مذهبی از رسانه ملی بسیار خوب بوده؛ اما با توجه به اقتضائات مسجد به سبب حضور مخاطب در مکانی مقدس و شرایط معنوی حاکم در آنجا، تأثیرگذاری منبر در مسجد بیشتر از قاب تلویزیون است، در مقابل رسانه ملی می‌تواند از ابزار هنر برای انتقال مفاهیم دینی استفاده کند.
وی با بیان اینکه رسانه ملی باید از منبر و سخنرانی‌های مذهبی استفاده کند منتهی در کنار آن باید از سایر عرصه‌های هنری نیز بهره جست؛ از اقدامات خوب رسانه ملی در انتقال ارزش‌های دینی و فرهنگی به جامعه در قالب هنر تقدیر و ابراز کرد: اقدامات هنرمندانه رسانه ملی در برنامه‌های مختلف برای انتقال نمادها و پیام‌های دینی به مخاطب بسیار می‌تواند در ترویج معنویت در جامعه مؤثر باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ادامه به عشق و محبت بالای مردم به حضرت رضا(ع) اشاره و عنوان کرد: عشق و محبت مردم به حضرت ثامن‌الحجج(ع) سرمایه عظیمی است که وظیفه ماست با خدمت‌رسانی به مردم به نام حضرت رضا(ع) بر آن بیفزاییم.
وی گفت: در این بارگاه مقدس همه زیر سایه حضرت رضا(ع) هستند و نام هیچ‌کس در این آستان ملکوتی جز حضرت ثامن‌الحجج(ع) نباید مطرح شود؛ رسانه‌ها نیز از جمله رسانه ملی در انعکاس خدمات آستان قدس باید ارائه خدمات به نام حضرت رضا(ع) را مورد تأکید قرار دهند تا محبت آن حضرت در دل‌ها مردم هرچه بیشتر افزایش یابد؛ زیرا زمانی که محبت به وجود آید به دنبال آن تبعیت از آموزه‌ها و سیره آن حضرت رضا(ع) نیز ایجاد خواهد شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی رسانه ملی و حرم مطهر جدا از یکدیگر نیستند؛ آمادگی آستان قدس رضوی را برای افزایش هرچه بیشتر همکاری‌ها و تعاملات با رسانه ملی برای انتقال فرهنگ و آموزه‌های رضوی به جامعه اعلام کرد.


تلاش برای راه اندازی «سیمای زیارت» در رسانه ملی
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما نیز در این دیدار از همکاری‌های آستان قدس با رسانه ملی تقدیر و ابراز کرد: همکاری‌های خوب آستان قدس با رسانه ملی باعث شده آنتن رسانه ملی متبرک به تولید برنامه‌های مربوط به ساحت حضرت ثامن‌الحجج(ع) باشد.
وی در ادامه از تلاش‎ها برای راه‌اندازی «سیمای زیارت» در رسانه ملی خبر داد و گفت: رادیو زیارت اقدام اولیه خوبی است، بااین‌حال به دنبال گسترش محتوا در بخش سیما نیز هستیم و هدف بعدی ما راه‌اندازی سیمای زیارت است.
رئیس سازمان صداوسیما به زیرساخت‌های خوب رسانه‌ای آستان قدس رضوی اشاره و ابراز کرد: زیرساخت‌های فنی بسیار خوب و حرفه‎ای در مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی فراهم‌شده که وجود آن‌ها شرایط را برای راه‌اندازی سیمای زیارت بسیار مساعد کرده است.
وی در ادامه گزارشی از اقدامات سازمان صداوسیما برای تولید برنامه‌هایی هنری برای انتقال مفاهیم دینی ارائه داد و گفت: ساخت سریال «گوهرشاد» در مراحل پایانی فیلم‌نامه است و سریال‎های «سلمان فارسی» و «حضرت موسی(ع)» از دیگر تولیدات در دست ساخت رسانه ملی در حوزه دینی است.
جبلی گفت: معتقدیم هر تحولی بخواهد در سازمان صداوسیما رقم بخورد اگر متبرک به وجود مقدس حضرت رضا(ع) نباشد به نتیجه نخواهد رسید؛ لذا تلاش می‎کنیم در دوره جدید سازمان صداوسیما رنگ و بوی رضوی را در این سازمان ملموس‌تر کنیم و در برنامه‌های تولیدی جدید به معرفت افزایی و عمق‌بخشی به معارف حضرت رضا(ع) ورود کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

لزوم استفاده از ظرفیت‌های ملی برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران رضوی
تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های ملی برای ارتقاء و گسترش خدمت‌رسانی به زائران رضوی تأکید کرد.

پخش زنده حرم مطهر