سید وحید موسویان:

مفاهیم و معارف رضوی باید اولویت اقدامات فرهنگی باشد

۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۸
مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدس رضوی گفت: مفاهیم و معارف رضوی باید محور و اولویت اقدامات فرهنگی آستان قدس رضوی قرار گیرد.
به گزارش آستان نیوز، سید وحید موسویان در نشست مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی که صبح امروز با هدف بررسی سیستم اجرایی طرح خادمیاران رضوی و با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی، در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد، عنوان کرد: تمام فعالیت‌ها و امور فرهنگی ما باید رنگ و بوی امام رضا(ع) داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: ما در حوزه شبکه‌سازی خادمیاری و نمایندگی آستان قدس رضوی هنوز در آغاز راه هستیم از این رو باید نگاه‌مان را وسیع و عمیق‌تر کنیم و گام‌هایمان را محکم و استوار برداریم.
این مقام مسئول با بیان اینکه متاسفانه عرصه فرهنگ از اقدامات روزمره و تکراری اشباع شده است و فعالیت در این حوزه بسیار پرحجم است، گفت: فعالیت در حوزه فرهنگ به نام علی بن موسی الرضا(ع) و برای ایشان کاری بسیار مهم و دشوار است.
وی خطاب به مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی گفت: شما حلقه وصل بین شبکه کانون‌های فرهنگی، آستان قدس رضوی و موسسات زیر مجموعه استان‌ها هستید و پیوند، رصد و نظارت کانون‌ها را بر عهده دارید، از این رو متولی شبکه‌سازی هستید و کار سختی پیش روی شماست.
موسویان رویکرد آستان قدس رضوی در انجام کارهای فرهنگی را دوری از موازی‌کاری دانست و افزود: یکی از تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی، هماهنگی موسسات وابسته و منتسب به حضرت رضا(ع) و عدم انجام کارهای جزیره‌ای در عرصه فرهنگ است.
وی در ادامه به بحث شبکه‌سازی و نظام ارتباطات اشاره کرد و گفت: شبکه‌سازی الزاماتی دارد که یکی از آن‌ها وحدت بین کانون‌های فرهنگی است، این اتحاد و همدلی باید بیش از پیش حفظ شود و باید ظرفیت‌های فرهنگی را به سمت کارهای اجتماعی سوق دهیم.
مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدس رضوی همچنین هویت بخشی و ایجاد انگیزه معنوی را از ضروریات در بحث خادمیاری خواند و افزود: مهم‌ترین هویت بخشی حضور در بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) است. انگیزه اتصال به حضرت و خدمت کردن به زائران و مجاوران این حریم قدسی هویت خادمیاران است؛ در همین راستا باید انگیزه معنوی را در بین آنان افزایش دهیم.
وی افزود: یکی از ماموریت‌های اصلی و محوری آستان قدس رضوی رسیدگی به محرومان است از این رو باید تمام فعالیت‌های خود را با محوریت محرومیت‌زدایی دنبال کنیم.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید