حجت الاسلام والمسلمین میریان:

موضوع خادمیاری یکی از برهه های تاریخ ساز و تمدن ساز تشیع را رقم خواهد زد

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۷:۱۵
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: موضوع خادمیاری بی شک یکی از برهه های تاریخ ساز و تمدن‌ساز تشیع را رقم خواهد زد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، نشست خادمیاران قرآنی رضوی با مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی عصر دیروز در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.
حجت الاسلام سیدمسعود میریان در این نشست اظهار کرد: مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی کمتر از دو سال است که تشکیل شده است و رویکرد آستان قدس رضوی مبنی بر محرومیت زدایی با به کارگیری نخبگان فرهنگی در سطح ملی در راستای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی با تمام قوا در حال پیگیری است. بحث خادمیاری ریشه در رویکردهای آستان قدس و عنایت خاص حضرت رضا(ع) دارد.
وی تاکید کرد: موضوع خادمیاری بی شک یکی از برهه های تاریخ ساز و تمدن ساز تشیع را رقم خواهد زد.
میریان با بیان اینکه خادمیاری یک اتفاق و ظرفیت بی نظیر در لوای عشق و دلدادگی به حضرت رضا(ع) است، افزود: خادمیاران بی شک انتخاب شدگان خود حضرت رضا(ع) هستند و لبیک به دعوت امام رضا(ع) برای ترویج فرهنگ خدمت و قرآن مایه مباهات است.
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی یادآور شد: وظیفه همه انبیاء و اولیاء الهی تبیین کلام خدا و اصل هدایت نهفته در فهم و تبیین کلام الهی است. لذا یکی از مهمترین وظایف خطیر امام امت ترویج و تبیین قرآن کریم است و امروز شما به عنوان بازوهای توانمند قرآنی امام رضا(ع) با زنده نگه داشتن یاد قرآن در کنار نام مبارک آن امام رئوف، نقشی تاثیرگذار دارید.
وی خاطرنشان کرد: موضوع خادمیاری یک موضوع تمدن ساز در کشور است و اگر کانون های تخصصی فرهنگی با بهره گیری از شبکه انسانی نخبه راه اندازی و تقویت شود، یک اتفاق کاملا جامع، پخته و شدنی که روز به روز در حال گسترش و توسعه است رقم خواهد خورد.
وی با اشاره به مأموریت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: مرکز قرآن کریم در رویکرد جدید آستان قدس ماموریتی فراتر از فضای درون آستانی، چشم انداز وسیع نوید بخش و مسرت بخشی را فراروری خود قرار داده است.
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی بیان کرد: مرکز قرآن کریم علاوه بر مسائل آموزشی پنج محور اصلی اهدای مصحف با آرم و نشان آستان قدس رضوی، برگزاری محافل انس و کرسی های تلاوت رضوی، پیگیری و اجرای طرح ملی حفظ، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها، حمایت از جلسات و محافل خانگی قرآن ذیل جلسات سنتی رضوی را در دستور کار قرار داده است.
میریان خاطرنشان کرد: تشکیل کانون های تخصصی قرآنی با این رویکرد و تقسیم وظایف و توسعه این کانون ها در شهرستان ها باید در دستور کار جدی مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی استانی و خادمیاران قرآنی قرار بگیرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید