آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی:

انقلاب ما قرآنی بود، مسیر ما برای تثبیت انقلاب قرآن است

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۹:۳۷
آیت الله حسینی همدانی گفت: انقلاب ما انقلاب قرآنی است و منشا مسیر ما برای تثبیت انقلاب قرآن است.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه دراستان البرز شب گذشته در هفتمین کرسی ملی تلاوت رضوی که در مصلی نماز جمعه کرج برگزار شد اظهار کرد: باید در طول روز حداقل 50 آیه از قرآن را قرائت نموده و با تأمل در این پیمان نامه الهی، زندگی خود را به نور قرآن منور کنیم.
وی افزود: در آیه 38 سوره انعام آمده است در قرآن از هر چیزی که مورد نیاز انسان باشد فروگذار نشده است و این کتاب انسان را از ظلمت خارج و سعادت بشری را تامین می کند.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز ادامه داد: هر کلمه ای از کلمات قرآن گنجی پایان ناپذیر است. امام صادق (ع) نیز فرموده است: هر آیه گنجی از گنج های الهی است و انس با قرآن انسان را از این گنجینه ها بهره مند می سازد.
وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب قرآنی است و منشا مسیر ما برای تثبیت انقلاب قرآن است، عنوان کرد: گفتمان رایج ما درباره مسائل روزمره باید قرآنی باشد و کارگزاران نظام اسلامی، مدیران، مسئولان و همه آحاد و اقشار جامعه باید متناسب با مسئله، مسئولیت و وظیفه خود با قرآن ارتباط بگیرند.
وی اضافه کرد: در نگاه رسول خدا (ص) انتصابات حکومتی بر مبنای ارتباط شخص با قرآن بود. باید از نور قرآن بهره‌مند بود زیرا مفاسد در آشنایی با نور قرآن کمتر می شود. بر اساس آیات قرآنی نجومی بگیران، مختلسان، متخلفان و کسانی که در قلوبشان مرض است، مزاجشان با آیات قرآن ناسازگارتر است.
آیت الله حسینی تصریح کرد: کتاب قرآن برای مومنان دارو نیست بلکه شفای تام است. نگاه ما به قرآن باید دواجویانه باشد. حیات طیبه مبتنی بر زندگی قرآنی است. قرآن احسن الحدیث و بهترین گفتار است و بالاتر از این کلام وجود ندارد.
وی اظهار داشت: قرآن نور محض است و با روشنی خود راه جوامع بشری را در همه زمینه های اخلاقی و عملی و ... روشن می کند. لذا هرچه تقوای ما و تمسک ما به قرآن بیشتر باشد بهتر عمل خواهیم کرد.
نماینده ولی فقیه دراستان البرز افزود: در مبانی قرآن نسبت به همه ابعاد انقلاب و عوامل پیروزی آن در قرآن بحث داریم. انقلاب یک حرکت الهی است و مادامی که ما در مسیر انقلاب و قران گام برداریم هیچ ضرری به ما نمی رسد.
آیت الله حسینی همدانی عنوان کرد: باید با قرآن انس داشته باشیم و قرآن باید در زندگی ما به عنوان اساس نامه زندگی بشری بروز و  ظهور داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در پایان خاطر نشان کرد: به واسطه انقلاب اسلامی فضای کشور قرآنی شد و ان شاءالله به واسطه این جلسات و این قبیل فعالیت ها فضای جامعه روز به روز قرآنی تر از قبل شود.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید