در جمع خادمان رضوی مطرح شد؛

برای بیان سیره امام رضا(ع) نیازی به غلوّ و اضافه‌گویی نیست

۱۳۸۶/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۴
یک خطیب کارشناس مذهبی کشور در جمع تعدادی از خادمان بارگاه رضوی گفت: برای بیان شخصیت و سیره امام رضا(ع) نیازی به غلو و اضافه گویی نیست.
به گزارش ستاد خبری جشن های میلادرضوی، حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی در جمع تعدادی از خادمان آستان قدس رضوی اظهار داشت: مبلغان و ذاکران دین باید مطالب را همانگونه که هست بازگو نمایند و از خودشان بیشتر از واقعیت مایه نگذارند.
وی با بیان اینکه مداحان و مبلغان مذهبی باید به اصل قرآن رجوع کنند، هشدار داد: مراقب باشید اشعاری که به عنوان مدح اهل بیت(ع) خوانده می شود با قرآن تناقض نداشته باشد.
حجت الاسلام واعظ موسوی با تاکید بر لزوم حفظ آبرو و جایگاه اهل بیت(ع) در مداحی‌ها عنوان کرد: امام رضا(ع) را بی پیرایه معرفی کنید تا توقع مردم بیش از حد بالا نرود زیرا دراین عرصه نیازی به غلوّ و اضافه گویی نیست.
وی تصریح کرد: دین ما استوار است و نیاز به جوش و خروش مصنوعی و زیادی ندارد و شایسته است مردم را در این عصربا خردورزی عقل، درایت و همدلی با عرصه های دینی آشنا کنید.
حجت الاسلام واعظ موسوی با بیان اینکه مردم ما خوش دل و صاحبدل هستند اما همه آنها اندیشمند و اهل تدبر نیستند، گفت: ممکن است گفتن برخی از جملات شبهه آور و اشتباه، ایمان افراد را نسبت به اهل بیت(ع) و حتی خداوند دچارتزلزل کند. که این امر، صدمات جبران ناپذیری را در بردارد.
وی خطاب به خادمان بارگاه رضوی گفت: هرکدام از ما به عنوان مبلغ دین و مداح اهل بیت(ع) بهتر است همدیگر را نقد کنیم زیرا اگر چنین نشود از درون پوسیده شده و از بین می رویم.
حجت الاسلام واعظ موسوی عنوان کرد: از نقد نترسید زیرا عصر ارتباطات، زمان و مجال پنهان کاری نمی‌گذارد تا بتوانیم سرچشمه نقاط ضعف خود را یافته و به رفع آنها بپردازیم.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود