حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد:

برای استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه خادمیاری رضوی باید به آن‌ها میدان داد

۱۳۹۸/۰۲/۰۶ - ۰۳:۵۱
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: برای موفقیت در استفاده از ظرفیت‌های جوانان در مأموریت‌های خادمیاری باید به آن‌ها میدان داد و فعالیت آن‌ها جدی گرفته شود. در تجربه انقلاب اسلامی می بینیم وقتی به جوانان توجه شده است پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی پنج‌شنبه‌شب در دومین روز از نشست مسئولان فرهنگی دفاتر نمایندگی آستان قدس که در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد اظهار کرد: راه‌اندازی جریان خادمیاری در برخی از زمینه‌ها با اقدامات 300 سال گذشته در آستان قدس رضوی برابری می‌کند. مهدالرضا(ع) در سابقه‌ای بیش از 10 سال درگذشته تنها در 9 استان راه‌اندازی شده بود اما در دو سال اخیر در 31 استان مهدالرضا(ع) دایر شده است.
گنابادی نژاد تأکید کرد: برای موفقیت در استفاده از ظرفیت‌های جوانان در مأموریت‌های خادمیاری باید به آن‌ها میدان داد و فعالیت آن‌ها جدی گرفته شود. انقلاب در زمانی که به جوانان توجه شده است پیشرفت‌های خوبی داشته است.
وی تصریح کرد: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تنها در دو سال پس از راه‌اندازی، اولین جشنواره موسیقی آکاپلا را برگزار کرده است؛ این در حالی است که برخی نهادهای فرهنگی 40 سال است تنها تابلویی را نصب‌ کرده‌اند. گروه‌های سرود پس از اجرای سرود در ابتدای سال بسیار مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفتند و ایشان هدیه‌ای به اعضای گروه اهدا کردند.
گنابادی‌نژاد افزود: فعالیت در حوزه خدمت به زائران امام رضا(ع) برای رسیدن به مقام و جایگاه نیست، بلکه هدف ما این است که معارف رضوی را در جامعه ترویج کنیم. باید در مسیر نورانی، معرفتی و توحیدی امام رضا(ع) قدم برداریم. با دیدگاه‌های اداری نمی‌توان برخی اقدامات را انجام داد اما اگر بازتعریفی از سازمان‌دهی بر اساس روش خدمت به امام رضا(ع) انجام شود بسیاری از اقدامات به گواهی عملکرد خادمیاران در سراسر کشور شدنی است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: فرهنگ و سیره رضوی، زائر و زیارت و توجه به رویکرد مقام معظم رهبری سه موضوع مهم در خدمت به امام رضا(ع) است و هدف این است که به اهداف حضرت ثامن‌الحجج(ع) خدمت کنیم.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید